Výtvarné spektrum / Slávnostné vyhodnotenie súťaže a otvorenie výstavy

od 07.02.2014,17:00 do 19:00

_spektrum_HU

Regionálne osvetové stredisko v Komárne organizuje regionálne kolo 51. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky neprofesionálnej výtvarnej tvorby.

Výtvarné spektrum je najstaršou celoštátnou postupovou súťažou v oblasti neprofesionálnej výtvarnej tvorby v Slovenskej republike. Organizuje a realizuje sa každoročne. Je určená pre mládež (od 15 rokov) a dospelých. Súťaž nie je žánrovo ani tematicky vymedzená. Podporuje rozvoj  neprofesionálnej výtvarnej tvorby v celej jej rozmanitosti – v kresbe, grafike, maľbe, plastike, úžitkovej tvorbe a v prácach intermediálneho charakteru (fotografický záznam akčného umenia, land-artu a pod.). Je založená na dobrovoľnej činnosti jednotlivcov alebo členov združení (klubov)a spolkov amatérskych výtvarníkov. Napomáha rozvíjať ich záujmy a talent v oblasti neprofesionálnej výtvarnej tvorby, oceňovať ich výtvarné aktivity, vyhľadávať, podporovať nové výrazné talenty z radov mládeže a dospelých a zapájať ich do tohto súťažného hnutia v rámci celého Slovenska.

Všetkým neprofesionálnym výtvarníkom prajeme veľa tvorivých nápadov a tešíme sa na Vaše diela.

na stiahnutie:

Propozície Výtvarné spektrum 2014 ROS KN

PRIHLÁŠKA

štítky

Bližšie info.: Jana Mačicová

Termíny regionálneho kola súťaže:
Uzávierka odovzdávania prác: 20. január 2014
Zasadnutie odbornej poroty: 28. január 2014
Slávnostné vyhodnotenie a otvorenie výstavy: 07. február 2014
o 17 00 hod. Zichyho palác
Podunajské múzeum v Komárne
Výstava potrvá do: 28. február 2014

Viac tu: http://www.ros-komarno.sk/products/vytvarne-spektrum-2014/

Miesto konania: Zichyho palác, Námestie gen. Klapku č. 9, Komárno / Zichy - palotabeli kiálítóterme, Klapka tér. 9, Komárom

« späť na titulku