VODA (A KRV) NAD VODOU – muzikál s najslávnejšími hitmi skupiny Elán

od 03.10.2023,19:00

VODA (A KRV) NAD VODOU – muzikál s najslávnejšími hitmi skupiny Elán

UTOROK 3. OKTÓBRA 2023 O 19:00
ELÁN – Ján Ďurovčík-Peter Pavlac
3. októbra 2023, Komárno – Mestské kultúrne stredisko Béni Egressyho
Tvorcovia doteraz najúspešnejšieho slovenského muzikálu Ôsmy svetadiel (700 repríz na Slovensku a v Česku) siahli opäť po slávnych skladbách legendárnej skupiny Elán a vytvorili úplne nový príbeh odohrávajúci sa v súčasnosti, parafrázujúc slávny román Alexandra Dumasa Gróf Monte Christo.
Strhujúci, dynamický muzikál o láske a pomste s novými hrdinami a silnými emóciami po veľkom úspechu v pražskom divadle Kalich prichádza konečne na Slovensko.
Prináša ďalšie nesmrteľné hity z repertoáru skupiny Elán – od tých najstarších ako Nie sme zlí, Fero, Tuláci v podchodoch – po novšie Sestrička z Kramárov, Kočka či Zanedbaný sex.
Názov muzikálu Voda (a krv) nad vodou odkazuje na jednu z najslávnejších piesní v repertoári skupiny Elán, Voda čo ma drží nad vodou, od ktorej natočenia uplynulo 20 rokov. Spolu so známymi hitmi zaznie aj jedna novinka, napísaná priamo pre toto predstavenie. O úpravu a nové aranžmány piesní do muzikálu sa postaral Vašo Patejdl.
“Vždy musí existovať nejaká voda, čo nás drží v ťažkých chvíľach nad vodou. Niekedy to môže byť túžba, niekedy kariéra, niekedy pomsta, ale najkrajšie je, keď nás nad vodou drží láska …” Ján Ďurovčík
Hudba: ELÁN
Libreto: ELÁN, Ján Ďurovčík, Peter Pavlac
Hudobné a spevácke naštudovanie: Ľubomír Dolný
Koregráfia: Ján Ďurovčík
Rendező: Ján Ďurovčík
ELÁN – Ján Ďurovčík-Peter Pavlac
2023. október 3., Komárom – Egressy Béni Városi Művelődési Központ
A legsikeresebb szlovák musical, az Ôsmy svetadiel (700 előadás Szlovákiában és Csehországban) alkotói ismét a legendás Elán zenekar híres szerzeményeihez nyúltak, és egy teljesen új, napjainkban játszódó történetet alkottak meg Alexandre Dumas Monte Cristo grófja c. regénye alapján.
Komáromba érkezik az izgalmas, lendületes musical, mely szól szerelemről és bosszúról, valódi hősökről, akik erős érzelmeket jelenítenek meg a színpadon. Az előadás a prágai Kalich Színházban aratott nagy sikere után végre Szlovákiába érkezik.
Komáromi színpadon is felcsendülnek a halhatatlan Elán-slágerek, úgy mint a Nie sme zlí, a Fero, a Tuláci v podchodoch, a Sestrička z Kramárov, a Kočka, vagy a Zanedbaný sex.
A Voda (a krv) nad vodu című musical elnevezése az Elán repertoárjának egyik leghíresebb dalára, a Voda čo ma drží nad vodou-ra utal, amely már húsz éve arat töretlen sikert. A jól ismert slágerek mellett egy új dal is felcsendül, amit kifejezetten erre a produkcióra írtak meg.
„Mindig kell lennie egy kis víznek, ami a felszínen tart minket a nehéz időkben. Néha lehet vágy, néha karrier, néha bosszú, de a legszebb az, amikor a szerelem tart minket a felszínen…“ Ján Ďurovčík
Zene: ELÁN
Libretto: ELÁN, Ján Ďurovčík, Peter Pavlac
Zene és ének: Ľubomír Dolný
Koregráfia: Ján Ďurovčík
Rendező: Ján Ďurovčí19
Miesto konania: MsKS Béni Egressyho - Hradná 1, Komárno 94501 Egressy Béni VMK - Vár út 1., Komárom 94501 , Tiszti pavilón, ...

« späť na titulku