23. Komárňaské Dni / 23. Komáromi Napok
od 04.05.2014,08:00 do 22:00
24.04. – 04.05.2014
Program / Műsor
Aktuálny program a miesto podujatia sa môžu zmeniť .
Zmeny sú uverejňované na www.komarnanskedni.sk.
24. apríla 2014, štvrtok | 2014. április 24, csütörtök | |
9.00 | 9.00 | |
Súťaž mladých záchranárov CO | Ifjúsági katasztrófavédelmi vetélkedő | |
Medzinárodná súťaž mladých záchranárov pod záštitou Ministerstva vnútra SR | Nemzetközi ifjúsági katasztrófavédelmi vetélkedő a szlovák belügyminisztérium védnöksége alatt | |
Mŕtve rameno Váhu | Holt-Vág | |
17.00 | 17.00 | |
Vernisáž výstavy výtvarných prác žiakov Základnej umeleckej školy v Komárne | A Komáromi Művészeti Alapiskola képzőművész szakos diákjainak tárlatnyitója | |
Galéria Foyer, Základná umelecká škola | Foyer Galéria, Művészeti Alapiskola | |
17.00 | 17.00 | |
Maďarská kalvária, maďarská veľká noc | Magyar kálvária, magyar húsvét | |
Spomienky na Fatimu – prednáška fotografa László Tám | A portugáliai Fatima magyar emlékei – Tám László fotóművész előadása | |
Veľká sála rímsko-katolíckej fary | Katolikus plébánia nagyterme | |
25. apríla 2014, piatok | 2014. április 25, péntek | |
9.00 | 9.00 | |
Nec arte, nec marte | Nec arte, nec marte | |
historická súťaž pre žiakov základných škôl | alapiskolás tanulók történelmi vetélkedője | |
Podunajské múzeum | Duna Menti Múzeum | |
9.00 | 9.00 | |
Obrazy o zániku | Képek az elmúlásról | |
Éva Végh – maľby, Gyula Németh – fotografie | Végh Éva – festmények, Németh Gyula – fényképek | |
Galéria CSEMADOK | CSEMADOK Galéria | |
10.00 | 10.00 | |
“Olympijský” beh škôlkarov | Óvodások „olimpiai” futóversenye | |
Historické centrum | Tötrénelmi belváros | |
10.00 | 10.00 | |
Komárňanský beh detí a mládeže | Komáromi ifjúsági futóverseny | |
Cyklistická trasa: Vážsky most – Stredisko rýchlostnej kanoistiky | Kerékpárút: Vág-híd – kajak-kenu központ | |
11.00 | 11.00 | |
Súťaž v stavaní mosta | Hídépítő verseny | |
Stredná priemyselná škola | Ipari Szakközépiskola | |
16.00 | 16.00 | |
Prekrásne Komárno | Csodás Komárom | |
vernisáž výstavy fotografií (otvorenej do 4. mája) | Fotókiállítás tárlatnyitása (nyitva május 4-ig) | |
Shopping Centrum | Shopping Centrum | |
17.00 | 17.00 | |
Výstava medzinárodného fotoklubu EPHAP | Az EPHAP nemzetközi fotóklub kiállítása | |
výstava členov European Photogroup of Art and Performance | az European Photogroup of Art and Performance tagjai kiállítása | |
Zichyho palác | Zichy palota | |
17.00 | 17.00 | |
Konfrontácie | Konfrontációk | |
Vernisáž výstavy Juraja Gráfela z Komárna (sochy) a Dušana Mravca z Prahy (maľby) | A komáromi Juraj Gráfel (szobrok) és a prágai Dušan Mravec (festmények) tárlatnyitója | |
Galéria LIMES | LIMES Galéria | |
26. apríla 2014, sobota | 2014. április 26, szombat | |
7.00 – 18.00 | 7.00 – 18.00 | |
XIX. ročník Medzinárodnej streleckej súťaže o Pohár generála Klapku v streľbe z historických zbraní | XIX. Klapka Kupa – történelmi fegyverek nemzetközi lövészversenye | |
Strelnica ŠSK Royal | Az ŠSK Royal lövöldéje | |
7.30 | 7.30 | |
XIII. Čarda túra | XIII. Csárda túra | |
medzinárodná vytrvalostná cyklotúra (Prilba je povinná! – Info: www.csardatura.sk) Trasy: Classic 40, MTB 55, Road 60 a Extrem 90 km | nemzetközi kerékpáros teljesítménytúra (Sisak kötelező! – Info: www.csardatura.sk) Távok: Classic 40, MTB 55, Road 60 és Extrem 90 km. | |
Štart a cieľ: Lodná 2, Komárno | Start és cél: Hajós utca 2 | |
10.30 | 10.30 | |
Komárno Open – otvorené majstrovstvá vo foosballe | Komárno Open – nyílt csocsóbajnokság | |
Foosballový turnaj v rámci Majstrovstiev miest 2013/14 organizovaný v odbornej garancii Foosballovej Únie Slovenska v troch kategóriach. | A Községek Bajnoksága 2013/14 keretén belül a Szlovák Foosball Únió felügyelete alatt megrendezett torna három kategóriában. | |
Volejbalová hala | Röplabdacsarnok | |
10.00 | 10.00 | |
Hravo – zdravo (Cesty ku zdraviu) | Egészségesen – játszva (Az egészséghez vezető utak) | |
Prednášky o dietetike, liečení zvukom, ľudoví remeselníci, programy pre rodiny, cvičenie taiji (tajchi) a mnoho zaujímavostí … | Előadások a diétáról, gyógyításról a hangok erejével, népművészek, családi programok, Tai Chi torna és sok más érdekesség … | |
Vystupuje tanečná skupina Junior, detský folklórny súbor Dunajíček a študentský divadelný súbor GIMISZ. | az European Photogroup of Art and Performance tagjai kiállítása | |
Park Anglia | Anglia park | |
10.00 | 10.00 | |
Slávnostné spoločné zasadnutie mestských zastupiteľstiev Komárna a Komáromu | Észak- és Dél-Komárom városi képviselő-testületeinek közös ünnepi ülése | |
Komárom | Dél-Komárom | |
15.00 | 15.00 | |
Vernisáž výstavy akvarelov Edit Csukásné Varga | Csukásné Varga Edit akvarell kiállításának tárlatnyitója | |
Galéria LIMES | LIMES Galéria | |
27. apríla 2014, nedeľa | 2014. április 27, vasárnap | |
14.00 | 14.00 | |
Jarné ťaženie vojsk | Tavaszi hadjárat | |
17. Jarné spomienkové ťaženie vojsk Prvého jazdeckého a tradíciu zachovávajúceho spolku v Iži (kultúrny program a kladenie vencov k soche generála Klapku) | Az Első Izsai Lovas és Hagyományőrző Egyesület 17. Felvidéki Tavaszi Emlékhadjárata (kultúrműsor és koszorúzás Klapka György tábornok szobránál) | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
17.00 | 17.00 | |
Svetový deň tanca | A tánc világnapja | |
Baletné vystúpenie absolventov Strednej tanečno-umeleckej školy v Győri | A Győri Tánc- és Képzőművészeti Középiskola végzős növendékeinek balett előadása | |
Amfiteáter Dôstojníckeho pavilónu | Tiszti Pavilon amfiteátruma | |
19.00 | 19.00 | |
“Feketeszárú cseresznye” | Feketeszárú cseresznye | |
Hosťujúce predstavenie divadla József Attila Színház, Budapest | a budapesti József Attila Színház vendégjátéka | |
Jókaiho divadlo | Jókai Színház | |
Vstupné: 15 eur, študenti a držitelia ŤZP preukazov : 7,50 eur | Belépő: 15 eur, diákok és egészségileg károsultak : 7,50 eur | |
28. apríla 2014, pondelok | 2014. április 28, hétfő | |
16.00 | 16.00 | |
Záhrada umelcov | Művészek kertje | |
spoločné kreslenie všetkých detí mesta | a város gyermekei közösen rajzolnak | |
Nádvorie Dôstojníckeho pavilónu | Tiszti pavilon udvara | |
17.00 | 17.00 | |
Stretnutia | Találkozások | |
Vernisáž výstavy z diel Tímey Golasz | Válogatás Golasz Tímea műveiből – a kiállítás tárlatnyitója | |
Galéria Gymnázia Selyeho | A Selye Gimnázium galériája | |
18.00 | 18.00 | |
Klasici trochu inak | Klasszikusok kicsit másképpen | |
Diela Haydna, Mozarta, Rossiniho, Brahmsa, Dvoráka, Saint-Saens v podaní Komárňanského komorného orchestra | Haydn, Mozart, Rossini, Brahms, Dvorák, Saint-Saens művei a Komáromi Kamarazenekar előadásában | |
Spoločenská sála Dôstojníckeho pavilónu | Tiszti Pavilon díszterme | |
29. apríla 2014, utorok | 2014. április 29, kedd | |
9.00 | 9.00 | |
Dobré slovo | Jó szó | |
18. ročník Medzinárodnej súťaže v prednese poézie a prózy v slovenskom jazyku pod patronátom Pavla Pašku, predsedu NR SR. | A nemzetközi vers- és prózamondó verseny 18. évfolyma Pavol Paška, a szlovák parlament elnöke védnöksége alatt. | |
29. apríla: krajská a celoštátna časť súťaže, 30. apríla so začiatkom od 9.00 hod: medzinárodná časť súťaže | Április 29., kedd: kerületi és országos verseny, április 30., 9.00 órai kezdettel nemzetközi verseny | |
Gymnázium Hansa Selyeho | Selye János Gimnázium | |
9.00 | 9.00 | |
Harmónia krásy | A szépség harmóniája | |
súťaž študentov stredných škôl v odbore kozmetiky a kaderníctva | középiskolás diákok kozmetikai és fodrászati versenye | |
Centrum voľného času | Szabadidőközpont | |
17.00 | 17.00 | |
Členská výstava fotoklubu Cegléd | A Ceglédi Fotoklub kiállítása | |
Zichyho palác | Zichy palota | |
17.00 | 17.00 | |
Muzikálový večer | Musical est | |
Predstavujú sa poslucháči triedy Ruženy Baloghovej a Tanečného odboru ZUŠ Komárno | Balogh Rózsa ostályának növendékei és a komáromi MAI táncszaka mutatkoznak be | |
Spoločenská sála Dôstojníckeho pavilónu | Tiszti Pavilon díszterme | |
30. apríla 2014, streda | 2014. április 30, szerda | |
8.30 | 8.30 | |
Victoria Cup | Victoria Cup | |
turnaj študentiek stredných škôl vo futbale (do 13.30 hod.) | középiskolás diákok nőifoci tornája (13.30 óráig) | |
Gymnázium Ľ. J. Šuleka | Šulek Gimnázium | |
9.00 | 9.00 | |
Scrabble trunaj pre študentov stredných škôl | Középiskolás diákok scrabble (szókirakó társasjáték) tornája | |
registrácia najneskôr do 25.4.2014, info: zssoskn@centrum.sk | regisztráció 2014.IV.25-ig, info: zssoskn@centrum.sk | |
Stredná odborná škola obchodu a služieb | Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola | |
10.00 | 10.00 | |
Spomienka na Ferenca Móru | Emlékezés Móra Ferencre | |
somienkový program spojený s vedomostným kvízom | vetélkedővel egybekötött emlék-délelőtt | |
Knižnica Józsefa Szinnyeiho | Szinnyei József Könyvtár | |
10.00 | 10.00 | |
Prechádzka mestom Komárno | Komáromi séta | |
Literárno-výtvarná súťaž pre žiakov a študentov mesta zameraná na stvárnenie každodenného života v meste | Irodalmi és képzőművészeti verseny komáromi diákok számára a mindennapi élet ábrázolásáról | |
Centrum voľného času | Szabadidőközpont | |
16.00 | 16.00 | |
Dr. András Zima: Medzi novými hranicami | Dr. Zima András: Uj határok között | |
Modernizujúce budapeštianske židovské skupinové stratégie v medzivojnovom období v dôsledku nových hraníc v Karpatskej kotline (prednáška so slovenským synchronizovaným prekladom) | A két világháború közötti budapesti modernizáló zsidó csoportstratégiák a megváltozott Kárpát-medencei határok függvényében (előadás szinkrontolmácsolással) | |
Židovské kultúrne a spoločenské centrum Menház a malá synagóga | Menház Zsidó Kulturális és Közösségi Központ és kis zsinagóga | |
17.00 | 17.00 | |
Slávnostné otvorenie Komárňanských dní | A Komáromi Napok ünnepélyes megnyitója | |
Slávnostné vyhodnotenie súťaže „Logo 23. Komárňanských dní“ | A „23. Komáromi Napok logója“ pályázat ünnepélyes kiértékelése | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
17.30 | 17.30 | |
Lehárovo Komárno | Lehár Napok | |
promenádny koncert, účinkuje dychovka Veselá Kapela a dychový orchester Béni Egressyho z Komáromu | térzenei koncert, fellép a Veselá Kapela együttes és a dél-komáromi Egressy Béni Fúvószenekar | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
18.00 | 18.00 | |
Koncert sláčikového kvarteta Komárňanského komorného orchestra | A Komáromi Kamarazenekar vonósnégyesének koncertje | |
Podunajské múzeum | Duna Menti Múzeum | |
18.00 | 18.00 | |
FOREST BASS III. | FOREST BASS III. | |
festival underground elektronickej hudby | Underground elektronikus zenei est | |
Mŕtve rameno Váhu | Holt-Vág | |
18.30 | 18.30 | |
Kladenie vencov k soche Franza Lehára | Lehár Ferenc szobrának koszorúzása | |
recituje: Imre Boráros | közreműködik: Boráros Imre | |
Park Franza Lehára | Lehár park | |
19.00 | 19.00 | |
Petra Börnerová duo & Big Fat Chubby | Petra Börnerová duo & Big Fat Chubby | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
20.30 | 20.30 | |
Koncert skupiny Deák Bill Blues Band | A Deák Bill Blues Band koncertje | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
22.00 | 22.00 | |
Koncert skupiny História | História koncert | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
1. mája 2014, štvrtok | 2014. május 1, csütörtök | |
6.00 | 6.00 | |
Rybárska súťaž: 4. ročník Ceny primátora mesta Komárna | Horgászverseny: Komárom polgármesterének díjáért, 4. évfolyam | |
Prihlášky telefonicky na č. tel.: 7701943 | Telefonos jelentkezés a 7701943-as tel.számon | |
Od 9.00 hod.: Súťaž vo varení halászlé (organizátor zabezpečí len drevo a miesto varenia). | 9.00 órától: Halászléfőző verseny (a szervezők csak a fát és a főzőhelyet biztosítják) | |
Mŕtve rameno Váhu | Holt-Vág | |
9.30 / 10.00 | 10.00 | |
XVI. ročník Majstrovstiev Slovenska silákov | Erős emberek XVI. szlovákiai bajnoksága | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
11.00 | 11.00 | |
Návšteva Komárňanskej pevnosti so sprievodcom | Ingyenes csoportos idegenvezetés a Várban | |
11.00 a 13.00 – vstup voľný | csoportok indulása: 11.00 a 13.00 | |
Nová pevnosť, Leopoldova brána | Lipót kapu, Újvár | |
11.30 | 11.30 | |
Súťaž v preťahovaní ľanom | Kötélhúzó verseny | |
Alžbetin most | Erzsébet-híd | |
12.00 | 12.00 | |
XL. ročník Medzinárodného pouličného behu Komárno – Komárom | XL. Komárno – Komárom Nemzetközi Szabadidős Utcai Futóverseny | |
Štart: Športová hala, Komárom | Rajt: Dél-komáromi Sportcsarnok | |
Cieľ: Športová hala, Komárno | Cél: Észak-komáromi Sportcsarnok | |
14.00 | 14.00 | |
Verejná degustácia súťažných vín Danube Wine | A Danube Wine borainak nyilvános kóstolója | |
Verejná ochutnávka vín 2. ročníka medzinárodnej degustačnej súťaže. | A nezetközi degusztációs verseny 2. évfolyama mintáinak nyilvános kóstolója | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
14.00 | 14.00 | |
Sviatok folklóru | A népművészet ünnepe | |
Program: | Műsor: | |
14.00 – Program poslucháčov Ördöngős Népzenetanoda | 14.00 – az Ördöngős Népzenetanoda diákjainak műsora | |
15.30 – koncert skupiny Szeret | 15.30 – a Szeret zenekar koncertje | |
17.00 – „Hazatérvén“ – program mládežníckej skupiny súboru Mladé Srdcia: Pozsony Táncegyüttes | 17.00 – „Hazatérvén” – a Pozsony Táncegyüttes (az Ifjú Szívek ifjúsági csoportja) műsora | |
Amfiteáter Dôstojníckeho pavilónu | Tiszti Pavilon amfiteátruma | |
14.30 | 14.30 | |
Žrebovanie cien veľkej jarnej hry obchodov Pepita tours, Šeko shop a Nábytok Sitno | A Pepita tours Nagy Tavaszi Nyereményjátékának sorsolása | |
Účinkujú: Evelin Varga a Tamás Mészáros | Közreműködnek: Varga Evelin és Mészáros Tamás | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
15.00 | 15.00 | |
III. Retro Tech Expo | III. Retro Technikai Expo | |
vernisáž výstavy starých počítačov, mobilných telefónov a fotoaparátov (otvorenej do 4. mája); účinkujú: SlamPoetry – Róbert Laboda a Tamás Lencsés | számítógépek, flipperek, mobiltelefonok és fényképezőgépek kiállításának tárlatnyitása (nyitva május 4-ig); közreműködik: SlamPoetry Laboda Róberttel és Lencsés Tamással | |
Zichyho palác, Retro Expo | Zichy palota, Retro Expo | |
16.00 | 16.00 | |
Promócia knihy: Dr. András Paszternák: Modro-biele všedné dni | Könyvbemutató: Dr. Paszternák András: Kék-fehér hétköznapok | |
Dóra Miklós sa zhovára s autorom | Miklós Dóra beszélget a szerzővel | |
Židovské kultúrne a spoločenské centrum Menház a malá synagóga | Menház Zsidó Kulturális és Közösségi Központ és kis zsinagóga | |
16.00 | 16.00 | |
Aj my sme tu! | Mi is itt vagyunk! | |
deň otvorených dverí v Židovskom kultúrno-spoločenskom centre Menház | nyílt nap a Menházban | |
Židovské kultúrne a spoločenské centrum Menház a malá synagóga | Menház Zsidó Kulturális és Közösségi Központ és kis zsinagóga | |
16.00 | 16.00 | |
Koncert skupiny Komárňanský dixieland band | A Komáromi Dixieland Band koncertje | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
17.00 | 17.00 | |
Program tanečnej skupiny Junior | A Junior táncegyüttes műsora | |
Ulica vín | Borok utcája | |
17.05 | 17.05 | |
Snehulienka a zopár trpaslíkov | Hófehérke és néhány törpe | |
Študentský muzikál dramatického krúžku pri MO MS a Gymnázia L.J Šuleka v Komárne | A helyi Matica slovenská és a Šulek Gimnázium mellett működő színjátszócsoport diák musicalje | |
Dom Matice slovenskej | Matica slovenská székháza | |
17.30 | 17.30 | |
Koncert skupiny Seredský dixieland band | A Szeredi Dixieland Band koncertje | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
18.30 | 18.30 | |
Koncert mládežníckej cigánskej hudby Priateľstvo | A Barátság ifjúsági cigányzenekar játszik | |
Ulica vín | Borok utcája | |
19.00 | 19.00 | |
Čertica a víla | Ördögfióka és a tündér | |
Rodinný koncert – Éva Korpás a Andrea Malek | Korpás Éva és Malek Andrea családi koncertje | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
20.00 | 20.00 | |
Sviatok folklóru | A Népművészet Ünnepe | |
Tanečný dom: hrá Ritka Magyar Folkband | Táncház, közreműködik a Ritka Magyar Folkband | |
Nádvorie Európy, vináreň | Európa Udvar, borozó | |
20.30 | 20.30 | |
Koncert Józsefa Kovácsa a jeho skupiny | Kovács József és zenekara játszik | |
Ulica vín | Borok utcája | |
20.30 | 20.30 | |
Obrazy z minulosti – Program umeleckého súboru Lúčnica | Képek a múltból – a Lúčnica egyűttes müsora | |
Amfiteáter Dôstojníckeho pavilónu | Tiszti Pavilon amfiteátruma | |
2. mája 2014, piatok | 2014. május 2, péntek | |
9.00 | 9.00 | |
Scrabble trunaj pre občanov mesta | A város polgárai scrabble (szókirakó társasjáték) tornája | |
registrácia najneskôr do 25.4.2014, info: zssoskn@centrum.sk | regisztráció 2014.IV.25-ig, info: zssoskn@centrum.sk | |
Stredná odborná škola obchodu a služieb | Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola | |
9.00 | 9.00 | |
Retro počítačové hry | Retro számítógépes játékok | |
Zichyho palác, Retro Expo | Zichy palota, Retro Expo | |
9.00 | 9.00 | |
Malá športová olympiáda | Oviolimpia | |
14. ročník športového zápolenia komárňanských škôlkarov | Komáromi ovisok sport-vetélkedőjének 14. évfolyma | |
Športová hala | Sportcsarnok | |
9.00 | 9.00 | |
Z odpadu robot | Hulladékból robot | |
Študenti zo strednej odbornej školy Gáspára Alapyho z Komáromu uvádzajú výrobu robotov na diaľkové ovládanie z recyklovaneho odpadu | A komáromi Alapy Gáspár Szakközépiskola diákjai bemutatják a távvezérelt robotok építését újrahasznált hulladékból | |
Zichyho palác, Retro Expo | Zichy palota, Retro Expo | |
14.00 | 14.00 | |
Rovesníci rovesníkom | Kortárs a kortársnak | |
Prezentácia kozmetičiek – vizážistiek a kaderníčok Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Komárne | A Komáromi Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola kozmetikusainak és fodrászainak bemutatója | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
16.00 | 16.00 | |
Medzinárodný vodnopólový turnaj žiakov | Diákok nemzetközi vizilabdaversenye | |
Zápasy sa hrajú do 3. mája od 17.00, od 18.00 hod nasleduje vyhodnotenie | Az utolsó mérkőzés május 3.-án 17.00 órakor kezdődik, utána 18.00 óarok az eredményhirdetésre kerül sor | |
Krytá plaváreň | Fedett uszoda | |
17.00 | 17.00 | |
Program detského folkového súboru Dunajíček | A Dunajíček ifjúsági folklóregyüttes műsora | |
Ulica vín | Borok utcája | |
17.00 | 17.00 | |
Koncert skupiny Liberate | A Liberate együttes koncertje | |
Amfiteáter Dôstojníckeho pavilónu | Tiszti Pavilon amfiteátruma | |
18.00 | 18.00 | |
Unplugged koncert skupiny MadDogX | A MadDox együttes unplugged koncertje | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
19.00 | 19.00 | |
Moderné a scénické tance | Moderné s színpadi táncok | |
Program tanečného odboru Základnej umeleckej školy | A Művészeti Alapiskola táncszakos növendékei műsora | |
Ulica vín | Borok utcája | |
19.00 | 19.00 | |
Koncert skupiny Memory Team | A Memória Társulat koncertje | |
Amfiteáter Dôstojníckeho pavilónu | Tiszti Pavilon amfiteátruma | |
19.30 | 19.30 | |
Koncert skupiny Depeche Mode Revival Band | A Depeche Mode Revival Band koncertje | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
20.30 | 20.30 | |
Program folklórneho súboru Slovenskí rebeli | A Slovenskí rebeli folklóregyüttes műsora | |
Ulica vín | Borok utcája | |
21.00 | 21.00 | |
Koncert skupiny HEX | A HEX együttes koncertje | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
22.30 | 22.30 | |
Koncert skupiny Aylen´s Fall | Az Aylen´s Fall együttes koncertje | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
3. mája 2014, sobota | 2014. május 3, szombat | |
9.00 | 9.00 | |
Medzinárodný volejbalový turnaj junioriek | Junior lányok nemzetközi röplabdaversenye | |
Zápasy v skupinách; finále turnaja bude 4.mája od 11.00, vyhodnotenie od 13.00 hod. | Csoportokon belüli mérkőzések; a döntőre május 4.-én 11.00 órakor, az eredményhirdetésre 13.00 órakor kerül sor | |
Základná škola na Pohraničnej ulici | Határőr Utcai Alapiskola | |
10.00 | 10.00 | |
Súťaže PONG a Flipper | PONG és Flipper verseny | |
Zichyho palác, Retro Expo | Zichy palota, Retro Expo | |
12.00 | 12.00 | |
Hladanie komárňanského pokladu | Komáromi kincskeresés | |
ukážka a súťaž v potápaní | búvárverseny és bemutató | |
Mŕtve rameno Váhu | Holt-Vág | |
16.00 | 16.00 | |
Medzinárodný turnaj olympijských nádejí – juniorov v boxe | Olimpiai reménységek nemzetközi junior boxversenye | |
vylučovacie boje; dňa 4.5. od 9,30 hod. finálové boje | selejtezők; V.4-én 9,30- tól döntők | |
Boxerská hala | Boxcsarnok | |
16.00 | 16.00 | |
Koncert skupiny Klinika | A Klinika együttes koncertje | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
17.00 | 17.00 | |
Koncert skupiny Borostyán | A Borostyán együttes koncertje | |
Ulica vín | Borok utcája | |
17.00 | 17.00 | |
Koncert skupiny SER ON STONE | A SER ON STONE együttes koncertje | |
Amfiteáter Dôstojníckeho pavilónu | Tiszti Pavilon amfiteátruma | |
18.00 | 18.00 | |
Koncert skupiny EWELIN | Az EWELIN együttes koncertje | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
19.00 | 19.00 | |
Program folklórneho súboru Dunaj | A Dunaj folklóregyüttes műsora | |
Ulica vín | Borok utcája | |
19.00 | 19.00 | |
Partička | Partička | |
Lukáš Latinák, Petra Polnišová, Juraj Kemka a Róbert Jakab v obľúbenej relácii pod moderátorským dozorom Daniela Dangla a s hudobným doprovodom Juraja Čurka | Lukáš Latinák, Petra Polnišová, Juraj Kemka és Róbert Jakab a közkedvelt műsorban Daniel Dangl felügyelete alatt és Juraj Čurko zenei kíséretében | |
Amfiteáter Dôstojníckeho pavilónu | Tiszti Pavilon amfiteátruma | |
20.30 | 20.30 | |
Koncert skupiny Török Ádám és a Mini | Török Ádám és a Mini együttes koncertje | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
21.00 | 21.00 | |
Koncert skupiny DDT | A DDT zenekar koncertje | |
Amfiteáter Dôstojníckeho pavilónu | Tiszti Pavilon amfiteátruma | |
22.00 | 22.00 | |
Koncert skupiny LGT Revival Band | Az LGT Revival Band koncertje | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
4. mája 2014, nedeľa | 2014. május 4, vasárnap | |
12.00 | 12.00 | |
Ukážky potápania | Búvárbemutató | |
Ukážky techník potápania v podaní ŠKP Poseidon | Az ŠKP Poseidon klub bemutatója | |
Termálne kúpalisko | Termálfürdő | |
13.00 | 13.00 | |
V. medzinárodná súťaž v break-dance o Pohár mesta Komárno | V. Nemzetközi break-táncverseny Komárom Város díjáért | |
Amfiteáter Dôstojníckeho pavilónu | Tiszti Pavilon amfiteátruma | |
15.00 | 15.00 | |
Koncert Tamása Mészárosa | Mészáros Tamás lemezbemutató koncertje | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
16.00 | 16.00 | |
Ukážka bojových umení | Harcművészeti bemutató | |
Amfiteáter Dôstojníckeho pavilónu | Tiszti Pavilon amfiteátruma | |
16.30 | 16.30 | |
Zabavme sa spoločne! | Szórakozzunk együtt! | |
Program Klubu dôchodcov v Komárne | A Komáromi Nyugdíjas Klub Műsora | |
Amfiteáter Dôstojníckeho pavilónu | Tiszti Pavilon amfiteátruma | |
17.00 | 17.00 | |
Koncert skupiny GREXABAT | A GREXABAT együttes koncertje | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
17.00 | ||
IV. Dom hrôzy | ||
„strašidelná“ prechádzka v bývalom kine; vstupné 2 € | ||
Bývalé kino Tatra | ||
18.30 | 18.30 | |
Koncert skupiny Metalinda | A Metalinda együttes koncertje | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
19.00 | 19.00 | |
Nóta est | Nóta est | |
Amfiteáter Dôstojníckeho pavilónu | Tiszti Pavilon amfiteátruma | |
20.00 | 20.00 | |
Koncert skupiny Ismerős Arcok, hosť: Imre Vadkerti | Az Ismerős Arcok együttes koncertje, vendég: Vadkerti Imre | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
21.30 | 21.30 | |
Ohňostroj | Tűzijáték | |
Námestie generála Klapku | Klapka tér | |
XXV. Jazdecký deň v Iži | XXV. Izsai Lovasnap | |
30. apríla 2014, streda | 2014. április 30, streda | |
18.00 | 18.00 | |
Stavanie mája | Májusfa állítás | |
Pri javisku | ||
18.30 | 18.30 | |
Kultúrny program | Kultúrprogram | |
Javisko | ||
18.30 – Mladí nádejní umelci (účinkujú: Kornélia K. Dudás, Bratia Szabóovci, Nikoletta Vidovencová, Ildikó Skopp | 18.30 – Fiatal tehetségek – közreműködnek: Dudás K. Kornélia, Szabó ikrek, Vidovenec Nikoletta, Skopp Ildikó | |
20.00 – Koncert skupiny Brokkoli | 20.00 – A Brokkoli zenekar koncertje | |
21.30 – Diskotéka: DJ Beneš, DJ Kovács – rezidens DJ Robi | 21.30 – Diszkó: DJ Beneš, DJ Kováč – rezidens DJ Robi | |
Opekanie slaniny pri táboráku | Szalonnasütés a tábortűznél | |
00.00 | 00.00 | |
Ohňostroj | Tűzijáték | |
1. mája 2014, štvrtok | 2014. május 1, csütötrök | |
10.00 | 10.00 | |
Slávnostný pochod od katolíckeho kostola | Díszmenet a katolikus templom elől | |
10.30 | 10.30 | |
Zahájenie | Megnyitó | |
Domin István, Karánsebesy Lukács Pál, Anton Marek, Vajda János | Domin István, Karánsebesy Lukács Pál, Anton Marek, Vajda János | |
Program | Program | |
10.30 – Ukážka mažoretiek z Pribety | 10.30 – A perbetei mazsorettek bemutatója | |
Program súboru Dunaj,ľudového súboru MsKS v bemutatója | A komáromi VMK Dunaj néptánccsoportjának bemutatója | |
11.30 – Jazdecké programy (trávnaté ihrisko) | 11.30 – Lovas programok (füves pálya) | |
Díjugratás, Kitartásos magasugrás verseny, Lovas íjászat, Lovas gimnasztika, Díjlovas bemutató, Kassai Lovaszíjás Iskola – Sereghy Törzs – szablyás szám | Díjugratás, Kitartásos magasugrás verseny, Lovas íjászat, Lovas gimnasztika, Díjlovas bemutató, Kassai Lovaszíjás Iskola – Sereghy Törzs – szablyás szám | |
11.30 – Rodeo Show (pieskové ihrisko) | 11.30 – Rodeo Show (homokpálya) | |
Barrel Racing, Pole Bending, Down Dale, Extreme Cowboy | Barrel Racing, Pole Bending, Down Dale, Extreme Cowboy | |
12.00 – 1. Kultúrna vložka (javisko) | 12.00 – 1. Kultúrbetét (színpad) | |
Citarová skupina Napraforgó | Napraforgó citerazenekar | |
Vystúpenie tenečného súboru Dunaj | A Dunaj tánccsoport fellépése | |
Spevácky súbor MO Matice slovenskej | A Matica slovenská helyi énekkara | |
Spevácky súbor Gyöngyös bokréta | A Gyöngyös bokréta éneklőcsoport | |
Spevácky súbor Búzavirág | A Búzavirág éneklőcsoport | |
13.30 – 2. Kultúrna vložka (javisko) | 13.30 – 2. Kultúrbetét (színpad) | |
Vadvirág z Moče: Dunai Mosás (ľudová hra) | A dunamocsi Vadvirág: Dunai Mosás (népi játék) | |
Spevácky súbor Piros Tulipán z Patiniec | A pathi Piros Tulipán éneklőcsoport | |
14.30 – Ukážka požiarneho zásahu | 14.30 – Tűzoltóbemutató | |
Jazdecké programy sú plánované do 17.00 hodiny | A lovasbemutatók 17.00 óráig tartanak | |