Európsky deň židovskej kultúry / A Zsidó Kultúra Napja elé

od 14.09.2014,10:30 do 023:59

Európsky deň židovskej kultúry / A Zsidó Kultúra Napja elé

program

Komárno,  Menház, Eötvösa 15.

Dňa 14. septembra sa opäť stretneme v Komárne. Už sa stalo tradíciou, že v Európsky deň židovskej kultúry organizujeme celodennú akciu, na ktorej srdečne očakávame záujemcov. Je to pre nás sviatok, keď návštevníkom Menházu môžeme ukázať pozitívne stránky židovstva. V tomto roku budeme môcť usporiadať akcie aj v novoobnovenej záhrade.

Vedúci židovských komunít z regiónu, pozvaní predsedovia ŽNO z Budapešti a Bratislavy, ako aj zástupcovia malých komunít otvoria tento deň rozhovorom o možnostiach spolupráce. O 10.30 hod. sa  bude konať program s názvom Malí a veľkí. Na tomto programe sa môže zúčastniť každý. Program bude pokračovať po kóšernom obede, ktorý pre nás pripraví rebecen Bina Stiefel.  Nedávno vyšla knižka s názvom Gilgul od dr. Györgya  Ságiho, ktorú predstavíme v stánku. Následne sa predstaví nový rabín Miša Kapustin. Riaditeľka maďarského židovského archívu Zsuzsanna Toronyi nás oboznámi s Tajomným sobášom. Aj v tomto roku odovzdáme v synagóge ceny Kehila a Kehila Chaver. Program sa ukončí koncertom Asociácie náročného diváka.

Každý je vítaný!

A Zsidó Kultúra Napja elé

Szeptember 14-én ismét találkozunk Komáromban. Hagyománnyá vált, hogy az Zsidó Kultúra Európai Napján egésznapos rendezvényen látunk vendégül minden érdeklődőt. Ünnep ez, amikor a zsidóság pozitív oldalát ismerhetik meg a Menházba látogatók, melynek ezúttal már a felújított kertjét is használni fogjuk.

Délelőtt fél 11-kor Kicsik és nagyok címmel az együttműködés lehetőségeiről beszélgetnek a régió zsidó közösségeinek vezetői. Meghívásunkat elfogadta a budapesti és a pozsonyi hitközség elnöke, és számos kisebb közösség első embere. A beszélgetés mindenki számára nyitott. Bina Stiefel rebecen kóser ebédje után folytatódik a program. Dr. Sági György új könyve a Gilgul nemrég jelent meg, ennek bemutatója a sátorban lesz. Bemutatkozik az új pozsonyi rabbi Misha Kapustin, majd Toronyi Zsuzsanna, a Magyar Zsidó Levéltár vezetője egy Rejtélyes esküvővel ismertet meg minket. A zsinagógában idén is átadjuk a Kehila és a Kehila Haver díjakat. A programot az Igényes Nézők Egyesületének koncertje zárja.

Mindenkit szeretettel várunk!

 

Miesto konania: Menház – Židovské kultúrne a spoločenské centrum, Ul. Eötvösa 15, Komárno / Menház, Zsidó Kulturális és Közösségi Központ, Komárom, Eötvös utca 15

« späť na titulku