Volejbalisti majú za sebou ďalší ťažký zápas / VK Spartak Komárno – VK Ekonóm SPU Nitra

VK Spartak Komárno – VK Ekonóm SPU Nitra 2:3 (-15, -22, 20, 22, -7)
123 min, rozhodovali: Bajči a Tiršel, 300 divákov.
Komárno: J. Tomášik 0, Demeter 15, Demčák 9, M. Patúc 3, Kišš 17, Czápa 5, libero Čech (Vavřinec 9, Zapala 0, Z. Németh 0, Ferencz 0). Tréner: E. Németh.
Nitra: Porubský 5, Ludha 25, Sťahuliak 9, Kempa 17, Marciš 5, Hoďák 8, liberá Pázmány a Hláčik (Galandák 0, Mészároš 0). Tréner: D. Oravec.

Tréner Nitry (Daniel Oravec):
Po 2 vyhratých setoch sme nastúpili nekoncentrovane, súper sa zlepšil čo viedlo k prehratému setu v ktorom bodoval iba Ludha. V 5. sete sme však už jasne dominovali a zápas sme dotiahli do víťazného konca. Bohužial sme prišli o bod. Družstvu Komárna gratulujem k získanému bodu.

Tréner Komárna (Edmund Németh):
Bol to vyrovnaný zápas, ktorý nadchol cez 300 divákov. Na začiatku stretnutia zväzovala nervozita ruky domácim hráčom a 1. set psychycky nezvládli. V 2. sete sa nám v hre začalo dariť ale koncovku sme zasa nezvládli. Od 3. setu nastúpil na útoku Vavřinec, ktorý dokázal na sieti uhrať ťažké lopty a zápas sa začal otáčať v náš prospech. Zvládli sme koncovku 3. a 4. setu ale po získaní bodu sa stratila koncentrácia a v 5. sete nám úplne odišiel príjem podania.

Sumár zápasu:
Dramatický, vyrovnaný extraligový zápas s peknou diváckou kulisou. Diváci povzbudzovali domácich, ktorí okrem 1. a 5. setu boli svojím výkonom vyrovnaným súperom lídrovi súťaže. Zo stavu 0:2 sa zápas vyrovnal na 2:2 ale v 5. sete sa prejavila únava kľúčových hráčov domáceho mužstva, čo súper využil. Domáci sa však mohli tešiť z prvého bodu v premiérovej účasti v extralige.