Dobrovoľníci sa zídu, aby vyčistili areál komárňanskej nemocnice

140505-kom-foto-park-v-nemocnici3.tn

Dobrovoľníci z Komárna a okolia sa zídu, aby v sobotu 10.mája 2014 vyčistili areál Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK. Zároveň srdečne pozývajú všetkých záujemcov, ktorí by chceli pomôcť pri zveľaďovaní nemocnice. Organizátori akcie zabezpečia záhradné náradie, pomôcky na maľovanie plotu, traktor s prívesom a občerstvenie. Pomocníci si so sebou majú priniesť len dobrú náladu a chuť spraviť niečo pre svoje mesto.

Organizátori očakávajú viac než 40 dobrovoľníkov. „Srdečne pozývame všetkých občanov, aby sa k nám pridali a prišli nám pomôcť zbierať smeti, strihať stromčeky, namaľovať plot alebo len držať vrecia na odpad,“ uviedol jeden z organizátorov András Szuri.
Skrášlenie areálu nemocnice sa uskutočnilo už aj vlani. Po prvýkrát prišli s touto myšlienkou študenti z Gymnázia Mariánum a Gymnázia H. Selyeho v Komárne v rámci projektu Deň Zeme. A práve táto skupinka študentov inšpirovala ostatných obyvateľov Komárna, ktorí na jeseň v roku 2013 zavítali do nemocnice s hrabľami a štetcami. „Som veľmi rád, že sa aj tento rok našli záujemcovia, ktorí sa k nám pridajú, pretože jeden deň na skrášlenie nemocnice určite nestačí. Cieľom tejto dobročinnej akcie je vytvoriť prostredie, v ktorom sa budú hospitalizovaní pacienti a ich príbuzní tešiť poobedňajším prechádzkam,“ uviedol spoluorganizátor András Szuri s tým, že za podporu pri realizovaní tejto akcie by sa chcel poďakovať aj pani Réke Kiss.
Ku skrášleniu nemocničného areálu prispeje aj FORLIFE n.o. „Pán Szuri nás oslovil s prosbou o zabezpečenie farby potrebnej na natretie nemocničného plotu,“ informoval riaditeľ nemocnice Mgr. Viktor Dudáš a dodal, že nemocnica prisľúbila pomoc pri organizovaní tohto dobrovoľníckeho podujatia. „Vyzvali sme našich kolegov – zamestnancov nemocnice, aby sa aj oni zapojili do upratovania. Krajšie prostredie si budú predsa užívať nielen pacienti, ale aj zamestnanci,“ uzavrel Mgr. Dudáš.
Mgr. Marta Csergeová, tlačová hovorkyňa AGEL SK a.s., tel. +421 918 455 334, email: csergeova@agelsk.sk

http://www.forlife.sk/media/tiskove-zpravy/140505-dobrovolnici