Veľmi úspešný XI.ročník Memoriálu KÚR Gejzu “ v Komárne

V dňoch 06.-07.09.2013 v Mestskej športovej hale Komárno Zápasnícky klub Spartacus Komárno podporou  a v spolupráci  s Nitrianskym samosprávnym krajom, Mestom Komárno, Rieker spol. s r.o., Com Therm spol. s r.o.,  Ludwig Sieťotlač, Wiking PUB, MUDr. Tibora Bastrnáka, Ing. Zsolta Takács, Zoltána Kollára, Cukrárne Marcinkó Eva z Marcelovej, Elemíra Csóka a jeho priateľov, Ladislava Emberaa  mediálnych partnerov ÚJSZÓ, DELTA, Komárňansk&aac ute; televízia, Komárno Dnes, Ahoj Komárno, Parameter, Dunatáj Komárno 24,  usporiadal Medzinárodný zápasnícky turnaj mládeže gréckorímskym štýlom, XI. ročník  „Memoriál Gejzu KÚR“, ktorom sa zúčastnilo celkom 166 zápasníkov zo štyroch štátov zo Slovenska, Maďarska, Českej republiky,   Horvátska, reprezentujúcich 20 zápasníckych klubov a oddielov. Na veľkú radosť organizátorov o tento mládežnícky zápasnícky turnaj prejavili veľký záujem nie len zápasnícke kluby zo Slovenska, ale aj zo Zahraničia, čomu nasvedč ovala aj účasť. Zápasnícky klub Spartacus Komárno reprezentovalo celkom 36 zápasníkov, ktorí sa zápaseniu venujú od januára 2013, kedy JUDr. Karol Kúr a CSÓKA Kristián prevzali  mladých Komárňanských zápasníkov a urobili veľkú náborovú a propagačnú činnosť za účelom získania čo najviac detí pre zápasnícky šport. Na jubilejnom X. ročníku na počesť legendy  Komárňanského zápasníckeho športu Gejzu Kúra sa na žinienkach v športovej hale v Komárne nastúpili aj najmenší Komárňanskí zápasníci v predškolskom veku, ktorí napriek tomu, že sa na tréningoch v prevažnej miere oboznámujú hravým spôsobom so zápasením, na tomto turnaji prejavili veľkú bojovnosť a túžbu po víťazstve.  Zápasnícky turnaj mal vysokú športovú úroveň, diváci, ktorí prišli do športovej haly mohli vidieť od mladých adeptov zápasenia urputné boje o umiestnenie s kombináciou krásnych akcií s prevedenými atraktívnymi chmatmi. Turnaj oficiálne otvoril Primátor Mesta Komárno p. MUDr. Anton Marek, ktorí osobne dobre poznal Gejzu Kúra a vo svojom príhovore  krátko vymenoval sportové výsledky a zásluhy na rozvoji zápasníckeho športu v meste Ko márno ako aj zásluhy pri výchove mladých zápasníkov. Okres Komárno na turnaji reprezentovali zápasnícke kluby  ZK Spartacus Komárno, ZK Slávia Komárno, ZK Modrany, ZK Kolárovo, ZK Nesvady a ZK Marcelová a ktoré na turnaji vzorne reprezentovali náš okres. Medzinárodný turnaj sa na vysokej úrovni vydaril ako po organizačnej stránke tak aj po športovej,  v konečnom hodnotení môžeme hodnotiť ako úspešný o čom svedčia aj slová jednotlivých vedúcich družstiev, ktorí vyslovili vysokú spokojnosť s kvalitou, so spôsobom usporiadania turnaja ako aj s účasťou kvalitných žiackych družstiev.

Zápasníci ZK Spartacus Komárno nakoniec skončili v súťaži družstiev na peknom 5.mieste  a v súťaži jednotlivcov zápasnícke kluby z okresu Komárno dosiahli nasledovné výsledky :

Výsledky v súťaži družstiev:

1. Zápasnícky klub Spartacus Komárno 127  bodov

2. FTC Budapest  HUN 69   bodov

3. Svetski Kraljavec  Zágreb  CRO 42 bodov

4. ZK Modrany SVK 41 bodov

5. ZŠK Gabčíkovo Russel  38  bodov

6. Tatabánya SC  HUN  35 bodov

 

Jednotlivci:

Prípravka „A“  2006 – 2007

22kg 

1. hely IGRÉNYI Viktória ZK Marcelová

2. hely  SZTAKOVICS Máté ZK Nesvadi

3. hely  SÁGI Roland FTC Budapest

4. hely  TURANČÍK Arnold ZK Nesvadi

5.  hely  KARAHUTA Martin ZK Spartacus Komárno

 

24 kg

1.  hely  GERGŐ  Csongor ZK Spartacus Komárno

2.  hely  SZABÓ Attila  ZK Veľký Meder

 

26kg

1. hely VIRÁGH Henrik  Érdi Spartacus

2. hely  BÓDIS Mátyás ZK Nesvadi

3. hely  ZAŤKO  Dávid  ZK Spartacus Komárno

 

28kg

1. hely  TOPLÁK Zalán  FTC Budapest

2. hely  HLUŠKO Samuel ZK Slávia Komárno

3. hely  GÁBOR  Balázs ZK Modrany

30kg

1. hely  HORVÁTH  Ján ZK Veľký Meder

2. hely  EGYED Dávid  ZK Spartacus Komárno

32kg

1. hely  SZI  Mátyás  ZK Spartacus Komárno

 

Gyerek  „B“ 2004 – 2005

1. hely  REIN  Vilmos Kertváros SE

2. hely  KISS Attila Vészprém Centrum SE

3. hely  LAKATOS Imre  ZK Spartacus Komárno

4.  hely PRÍBELSKÝ Armín ZK Slávia Komárno

5.  hely NAGY  Nikolasz ZK Spartacus Komárno

44kg

1. hely  SZOKÁCZ  Iván FTC Budapest

2. hely  SZERENCSÉS  Gergő ZK Dunajská Streda

3. hely  DOMONKOS  Máté ZK Modrany

4.  hely SZERENCSÉS  Gergő ZK Dunajská Streda

46kg

1. hely  SEREGI  Balász  FTC Budapest

2. hely  JAROŠ  Ján Sokol Hodonín

 

Gyerek  „B“ 2004 – 2005

33kg

1. hely  BALÁZS Bálint  Tatabányai SC

2. hely  Máté  Kewin FTC Budapest

3. hely  ŠIMČÍK  Jakub  Sokol Hodonín

3.  hely PREZMECZKÝ  Július ZK Spartacus Komárno

5.  hely BARNA Zsombor Kertvárosi SE

5.  hely GALBAVÝ Albín ZK Marcelová

35kg

1. hely  MEZEI  József ZŠK Gabčíkovo Russel

2. hely  HEGEDÜS  Ronald ZK Spartacus Komárno

3. hely  MARHEFKA  Jakub Sokol Hodonín

3.  hely PAPP György Kertvárosi SE

5.  hely CSICSAI Attila  ZŠK Gabčíkovo Russel

5.  hely TEBELE  Marcel Tatabányai SC

42kg

1. hely  SZUDI  Patrik FTC Budapest

2. hely  SZABADOS  Noémi Budapesti FTC

3. hely  MÉSZÁROS Péter  ZŠK Kolárovo

3.  hely TÍMÁR  Máté FTC Budapest

5.  hely SZILVA Gyula FTC Budapest

5.  hely PINKE Justin Marci ZK Spartacus Komárno

60kg

1. hely  KOVÁCS  Nikolas  ZK Modrany

2. hely  DIKO Maximiliam ZK Trenčianska Turná

3. hely  GÁL  Bencze ZK Nesvady

+60kg

1. hely  GERGŐ  Kristóf   ZK Spartacus Komárno

2. hely  VONTSZEMÜ András ZK Spartacus Komárno

 

Diák 2000 – 2001

29kg

1. hely  HATÁR Dániel  FTC Budapest

2. hely  DOLNÍK Kristián  ZK Spartacus Komárno

31kg

1. hely  IVIČ  Juraj Sesvetski Kraljevec Zágreb

2. hely  TODT  Ondřej  Sokol Hodonín

3.  hely SEBŐK  Karol ZK Spartacus Komárno

 

33kg

1. hely  ÁHG     Attila  ZŠK Gabčíkovo Russel

2. hely  SZEILER  Mátyás ZK Gladiítor Šamorín

3. hely RAFAEL Kevin ZK Spartacus Komárno

35g

1. hely  CAFUK Jurica  Sesvetski Kraljevec Zágreb

2. hely  KÜRTI   Kristián ZŠK Kolárovo

3. hely  KESZI Bálint ZK Nesvady

4. hely  NAGY Tamás ZK Spartacus Komárno

5. hely  BALOGH Dávid FTC Budapest

37g

1. hely  BRAND  Alex ZK Modrany

2. hely  KÜRTI   Márió ZŠK KOlárovo

3. hely  KAJTÁR     Sándor  ZK Modrany

4. hely  NAGY Balázs  ZK Spartacus Komárno

5. hely  BALOGH Dávid FTC Budapest

40g

1. hely  HULMAN Nikolas  ZK Spartacus Komárno

2. hely  BERTA Mike Érdi Spartacus BK

3. hely  MEGALY    Zoltán ZK Marcelová

3. hely  TURANČÍK Anett ZK Nesvady

5. hely  MOLNÁR Zsuzsanna ZK Veľký Meder

5. hely MÁTYÁS  Erik ZK Marcelová

44g

1. hely  SZEIF  Lukáš ZŠK Gabčíkovo Russel

2. hely  HŘEBEČKA Martin  Sokol Hodonín

3. hely  PLEČKO Lovro Sesvetski Kraljevec Zágreb

4. hely  LENGYEL Tamás  ZK Spartacus Komárno

5. hely  BROŽEK Dániel  ZK Dunajská Streda

48g

1. hely  VÉGH Richárd Érdi Spartacus

2. hely  HEGEDÜS Alexnader ZK Spartacus Komárno

3. hely  VÁRADI Karol ZK Spartacus Komárno

3. hely  MOHÁCSI Krisztofer FTC Budapest

5. hely  FARKAS Kristián ZK Dunajská Streda

5. hely  OLÁH Olivér ZK Gladiátor Šamorín

52g

1. hely  GYÜRKI Tibor Tatabányai SC

2. hely  CSÖLLEI Márton ZK Dunajská Streda

3. hely  HOLÓCSI Bence ZK Gladiátor Šamorín

3. hely  PROCHÁZKA Jiří Sokol Hodonín

5. hely  CZAFÍK  Dávid   ZK Spartacus Komárno

5. hely  BALUN Ondřej Sokol Hodonín

57g

1. hely  SZLUKA István ZK Modrany

2. hely  BOROT  Martin Sokol Hodonín

3. hely  VIDOVIČ Tino  Sesvetski Kraljevec Zágreb

3. hely  LIPTAI  Tomáš  ZK Gladiátor Šamorín

5. hely  MÁRTON Mark     Tatabányai SC

5. hely  VARGA Dániel Érdi Spartacus

62kg

1. hely  RIEČICKÝ  Jozef ZK Trenčianská Turná

2. hely  ŠPÁNIK Šimon  ZK Trenčianska Turná

3. hely  RIGÓ Rudolf   ZK Spartacus Komárno

68kg

1. hely  BALLA János  Tatabányai SC

2. hely  LACZKÓ Benedek Vészprémi Centrum SE

3. hely  FENYVESI  Balász FTC Budapest

4. hely SZEIFERT Ramón ZK Spartacus Komárno

73kg

1. hely  BÍRÓ Zsolt   ZK Spartacus Komárno

2. hely  DEÁK Zoltán Tatabányai SC