Študentská kvapka krvi vo Všeobecnej nemocnici Komárno

Študentská kvapka krvVšeobecná nemocnica Komárno, prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL, sa aj tento rok zapojí do akcie Študentská kvapka krvi, ktorú vyhlásil Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR. Tohtoročná kampaň na oslovenie darcov s heslom „Nemusíš robiť nič“, sa začne už v pondelok 14.10.2013 a potrvá až do 15.11.2013. i vo Všeobecnej nemocnici Komárno

„Komárňanská nemocnica na svojom oddelení srdečne uvíta nielen prvodarcov, ale aj viacnásobných darcov,“ uviedla primárka oddelenia hematológie a transfuziológie, MUDr. Elena Hrabovská s tým, že sa tešia na všetkých darcov, ktorí sa rozhodnú pridať k akcii a ukážu spolupatričnosť a veľké srdce.

Krv a krvná plazma od dobrovoľných darcov sú nenahraditeľné pri liečbe mnohých ochorení  a záchrane ľudského života. Podľa mnohých darcov, je pocit, že pomohli ľuďom v ťažkej chvíli, nenahraditeľný. Veď nikdy nevieme kedy ju budeme potrebovať my, alebo naši najbližší.

Komárňanské oddelenie hematológie a transfuziológie sa zúčastní Študentskej kvapky krvi už po niekoľkýkrát. V roku 2012 prišlo v rámci tejto nezištnej akcie darovať krv až 76 študentov. „Naše oddelenie verí, že sa tento rok zúčastní ešte väčší počet darcov ako minulý rok,“ povedala primárka MUDr. Elena Hrabovská a dodala, že oddelenie hematológie a transfuziológie v Komárne má pre darcov vyhradené piatky od 7.00 do 11.00 hodiny, avšak po telefonickom dohovore na telefónnom čísle 035 7909 360 radi privítajú darcov aj v iný deň.

Darcom krvi sa môže stať každý zdravý človek vo veku od 18 do 65 rokov vážiaci viac ako 50 kg. Či je darca vhodný na odber krvi posúdi lekár individuálne priamo na oddelení hematológie a transfuziológie. Deň pred odberom by mal darca veľa piť, nejesť mastné jedlá, nepiť alkohol a ráno by si mal dať ľahké raňajky.

Mgr. Marta Csergeová, tlačová hovorkyňa AGEL SK a.s., tel. +421 918 455 334, email: csergeova@agelsk.sk

http://www.forlife.sk/media/tiskove-zpravy/131011-kvapka-krvi