Nagyon sikeres XI. „ KÚR GÉZA“ nemzetközi ifjúsági kötötfogású birkózó Emlékversenyen Komáromban

2013 szeptember 06. – 07.-én Komáromban helyi  sporcsarnokban XI.-ik alkalommal rendezte meg a Komáromi Spartacus Birkózó klub a Nyitra Megyei Önkormányzata a Komárom Város Önkormányzata a RIEKER Slovakia válallata a COM-Therm Kft, a Wiking Pub, Ludwig sieťotlač, Dr. Bastrnák Tibor, Ing. Takács Zsolt, Kollár Zoltán, a Marcinkó Eva Marcelházi cukrászmühely, CSÓKA Elemér és zenész barátai, EMBER László támogatásával  az  ÚJSZ Ó, DELTA, Komáromi TV, Komárno Dnes, Ahoj Komárno, Parameter, Dunatáj,Komárno 24, média partnerek közremüködésével  a XI. KÚR  GÉZA nemzetközi ifjúsági  kötötfogású  birkózó Emlékversenyt. A birkózó versenyen 4 ország Szlovákia, Magyarország, Csehország és Horvátország 166  ifjú birkózója vett részt 20 Birkózó klubbot képviselve. A rendezők nagy örömére úgy a szlovák mint a külföldi csapatok részéről nagy volt az érdeklődés a hagyományosan magas szinvonalú ifjúsági kötötfogású birkózó emlékverseny iránt. A Komáromi Spartacus Birkózó klubbot végül is 36 ifjú birkózó képviselte, főleg kezdőkből, az óvodás csoportból, azokból  a 2013 januártól a birkózás iránt érdeklődő gyerekkből, akiket JUDr. KÚR Károly és CSÓKA Kristián főleg tapasztalat szerzés és a nemzetközi versenyek hangulatának áttélése céljából  inditottak el ezen a nemzetközileg is elismert és jegyzett ifjúsági  versenyen.  A tizeneggyedik KÚR GÉZA nemzetközi ifjúsági  kötötfogású  birkózó Emlékverseny egy nagyon szinvonalas egésznapos birkózó verseny volt, nagyon harcias és mindenre elszánt küzdelmeket láthattunk, melyek helyenként meg voltak tüzdelve szemre is nagyon szép és látványos fogásokkal, volt tehát mit nézni. A versenyt  Dr. Anton Marek Komárom Város polgármestere nyitotta meg aki személyesen is ismerte Gézát és megnyitó beszédében röviden méltatta érdemeit a Kom& aacute;romi birkózó sport terén. A Komáromi járást hat birkózó klub Komáromi Spartacus Birkózó klub, a Komáromi Slávia,a Madari, Naszvadi, Gútai és a Marcelházi Birkózó klub képviselték szép eredményekkel. A birkózó torna nagyon jól sikerült úgy a színvonal tekintetében, mint a  szervezés, a verseny fojamatossága szempontjából is, mi sem igazolja ezt jobban mint az eggyes csapat vezetök szavai melyekkel  elismérésüket fejezték ki a  Komáromi Spartacus Birkózó klub szervezö gárdájának. A Komáromi Spartacus birkózó klub ijfú csapata a csapatversenyben az ötödik helyen végzett, míg a Komáromi járást képviselő birkózó klubbok versenyzői az egyéni versenyben a következö eredményeket érték el:

Csapatverseny végeredménye:

1. KOMÁROMI SPARTACUS BK  127  pont

2. FTC Budapest  HUN 69   pont

3. Svetski Kraljavec  Zágreb  CRO 42 pont

4. Madari BK SVK 41pont

5. Bősi  BK – Russel 38  pont

6. Tatabánya SC  HUN  35 pont

 

EGYÉNI VERSENY

Gyerek  „A“ 2006 – 2007

22kg 

1. hely IGRÉNYI Viktória Marcelházi BK

2. hely  SZTAKOVICS Máté Naszvadi BK

3. hely  SÁGI Roland Budapesti FTC

4. hely  TURANČÍK Arnold Naszvadi BK

5.  hely  KARAHUTA Martin Komáromi Spartacus BK

 

24 kg

1.  hely  GERGŐ  Csongor Komáromi Spartacus BK

2.  hely  SZABÓ Attila  Nagymegyeri BK

 

26kg

1. hely VIRÁGH Henrik  Érdi Spartacus

2. hely  BÓDIS Mátyás Naszvadi BK

3. hely  ZAŤKO  Dávid  Komáromi Spartacus BK

 

28kg

1. hely  TOPLÁK Zalán  Budapesti FTC

2. hely  HLUŠKO Samuel Komáromi Slávia BK

3. hely  GÁBOR  Balázs Madari BK

30kg

1. hely  HORVÁTH  Ján Nagymegyeri BK

2. hely  EGYED Dávid  Komáromi Spartacus BK

32kg

1. hely  SZI  Mátyás  Komáromi Spartacus BK

 

Gyerek  „B“ 2004 – 2005

1. hely  REIN  Vilmos Kertváros SE

2. hely  KISS Attila Vészprémi Centrum SE

3. hely  LAKATOS Imre  Komáromi Spartacus BK

4.  hely PRÍBELSKÝ Armín Komáromi Slávia BK

5.  hely NAGY  Nikolasz Komáromi Spartacus BK

44kg

1. hely  SZOKÁCZ  Iván Budapesti FTC

2. hely  SZERENCSÉS  Gergő Dunaszerdahelyi BK

3. hely  DOMONKOS  Máté Madari BK

4.  hely SZERENCSÉS  Gergő Dunaszerdahelyi BK

46kg

1. hely  SEREGI  Balász  Budapesti FTC

2. hely  JAROŠ  Ján Sokol Hodonín

 

Gyerek  „B“ 2004 – 2005

33kg

1. hely  BALÁZS Bálint  Tatabányai SC

2. hely  Máté  Kewin Budapesti FTC

3. hely  ŠIMČÍK  Jakub  Sokol Hodonín

3.  hely PREZMECZKÝ  Július Komáromi Spartacus BK

5.  hely BARNA Zsombor Kertvárosi SE

5.  hely GALBAVÝ Albín Marcelházi BK

35kg

1. hely  MEZEI  József Bősi BK Russel

2. hely  HEGEDÜS  Ronald Komáromi Spartacus BK

3. hely  MARHEFKA  Jakub Sokol Hodonín

3.  hely PAPP György Kertvárosi SE

5.  hely CSICSAI Attila  Bősi BK Russel

5.  hely TEBELE  Marcel Tatabányai SC

42kg

1. hely  SZUDI  Patrik Budapesti FTC

2. hely  SZABADOS  Noémi Budapesti FTC

3. hely  MÉSZÁROS Péter  Gútai BSK

3.  hely TÍMÁR  Máté Budapesti FTC -Gyál

5.  hely SZILVA Gyula Budapesti FTC

5.  hely PINKE Justin Marci Komáromi Spartacus BK

60kg

1. hely  KOVÁCS  Nikolas  Madari BK

2. hely  DIKO Maximiliam Tréncén Turnai BK

3. hely  GÁL  Bencze Naszvadi BK

+60kg

1. hely  GERGŐ  Kristóf   Komáromi Spartacus BK

2. hely  VONTSZEMÜ András Komáromi Spartacus BK

 

Diák 2000 – 2001

29kg

1. hely  HATÁR Dániel  Budapesti FTC

2. hely  DOLNÍK Kristián  Komáromi Spartacus BK

31kg

1. hely  IVIČ  Juraj Sesvetski Kraljevec Zágreb

2. hely  TODT  Ondřej  Sokol Hodonín

3.  hely SEBŐK  Karol Komáromi Spartacus BK

 

33kg

1. hely  ÁHG     Attila  Bősi BK

2. hely  SZEILER  Mátyás Somorjai Gladiátor BK

3. hely RAFAEL Kevin Komáromi Spartacus BK

35g

1. hely  CAFUK Jurica  Sesvetski Kraljevec Zágreb

2. hely  KÜRTI   Kristián Gútai  BK

3. hely  KESZI Bálint Naszvadi BK

4. hely  NAGY Tamás Komáromi Spartacus BK

5. hely  BALOGH Dávid Budapesri FTC

37g

1. hely  BRAND  Alex Madari BK

2. hely  KÜRTI   Márió Gútai  BK

3. hely  KAJTÁR     Sándor  Madari BK

4. hely  NAGY Balázs  Komáromi Spartacus BK

5. hely  BALOGH Dávid Budapesri FTC

40g

1. hely  HULMAN Nikolas  Komáromi Spartacus BK

2. hely  BERTA Mike Érdi Spartacus BK

3. hely  MEGALY    Zoltán Marcelházi BK

3. hely  TURANČÍK Anett Naszvadi BK

5. hely  MOLNÁR Zsuzsanna Nagymegyeri BK

5. hely MÁTYÁS  Erik Marcelházi BK

44g

1. hely  SZEIF  Lukáš Bősi BK Russel

2. hely  HŘEBEČKA Martin  Sokol Hodonín

3. hely  PLEČKO Lovro Sesvetski Kraljevec Zágreb

4. hely  LENGYEL Tamás  Komáromi Spartacus BK

5. hely  BROŽEK Dániel  Dunaszerdahelyi BK

48g

1. hely  VÉGH Richárd Érdi Spartacus

2. hely  HEGEDÜS Alexnader Komáromi Spartacus BK

3. hely  VÁRADI Karol Komáromi Spartacus BK

3. hely  MOHÁCSI Krisztofer Budapesti FTC

5. hely  FARKAS Kristián Dunaszerdahelyi BK

5. hely  OLÁH Olivér Somorjai Gladiátor BK

52g

1. hely  GYÜRKI Tibor Tatabányai SC

2. hely  CSÖLLEI Márton Dunaszerdahelyi BK

3. hely  HOLÓCSI Bence Somorjai Gladiátor BK

3. hely  PROCHÁZKA Jiří Sokol Hodonín

5. hely  CZAFÍK  Dávid   Komáromi Spartacus BK

5. hely  BALUN Ondřej Sokol Hodonín

57g

1. hely  SZLUKA István Madari BK

2. hely  BOROT  Martin Sokol Hodonín

3. hely  VIDOVIČ Tino  Sesvetski Kraljevec Zágreb

3. hely  LIPTAI  Tomáš  Somorjai Gladiátor BK

5. hely  MÁRTON Mark     Tatabányai SC

5. hely  VARGA Dániel Érdi Spartacus

62kg

1. hely  RIEČICKÝ  Jozef Trencsénturnai BK

2. hely  ŠPÁNIK Šimon  Trencsénturnai BK

3. hely  RIGÓ Rudolf   Komáromi Spartacus BK

68kg

1. hely  BALLA János  Tatabányai SC

2. hely  LACZKÓ Benedek Vészprémi Centrum SE

3. hely  FENYVESI  Balász Budapesti FTC

4. hely SZEIFERT Ramón Komáromi Spartacus BK

73kg

1. hely  BÍRÓ Zsolt   Komáromi Spartacus BK

2. hely  DEÁK Zoltán Tatabányai SC

3. hely  HORVÁTH Nikols Dunaszerdahelyi BK

73-85 kg

1. hely  PLAVÝ Zoltán Somorjai Gladiátor BK

Serdülő 1998-1999

42kg

1. hely  NAGY Arnold   Komáromi Spartacus BK

47kg

1. hely  KAMENECZKÝ Attila Komáromi Spartacus BK

53kg

1. hely BORECKI David Sesvetski Kraljevec Zágreb

2. hely HABEK Lovro Sesvetski Kraljevec Zágreb

3. hely HEIZER  Erik  Bősi BK Russel

3. hely BORKA Kevin Naszvadi BK

5. hely PAJLI Ádám Somorjai Gladiátor BK

5. hely CSICSÓ Kevin Madari BK

59kg

1. hely KAJTÁR Olivér Kertvárosi SE

2. hely SMETKO Filip Sesvetski Kraljevec Zágreb

3. hely ANUŠIČ Marko  Sesvetski Kraljevec Zágreb

4. hely CSÁPAI Ladislav Dunaszerdahelyi BK

5. hely SZABÓ Márk Budapesti FTC

66kg

1. hely ROHÁLY József Bősi BK Russel

2. hely MARCINKÓ Nikolas Marcelházi BK

3. hely SÁRKÖZI Július Marcelházi BK

3. hely PETRÓK Markusz Komáromi Spartacus BK

5. hely BÍRÓ Roland  Kertvárosi SE

5. hely KONYÁRI Dániel  Komáromi Spartacus BK

Junior 1993 – 1997

60kg

1. hely  KÓSA Dániel Tatabányai SC

2. hely GAÁL Attila Dunaszerdahelyi BK

3. hely SZELLE Gábor Bősi BK Russel

3. hely RIGÓ Roland Komáromi Spartacus BK

5. hely LAKATOS Igor Gútai BK

5. hely NAGY Dávid Budapesti FTC

74kg

1. hely  SZABÓ Dániel Vasas Budapest

2. hely  SIMON Krisztián Somorjai Gladiátro BK

3. hely  BÁRI Patrik Komáromi Spartacus BK

3. hely  RÁKOCZI János Bősi BK Russel

5. hely  MARCZINKÓ Dávid Marcelházi BK

5. hely  TANCZER Martin Veszprémi Centrum SE

84kg

1. hely  AHMETI Jusuf Somorjai Gladiátor BK

2. hely  ÚJHÁZI Péter Budapesti FTC

3. hely  BAJCSI Ferenc Komáromi Spartacus BK

3. hely  PAPP Lajos Madari BK

5. hely  SIPKA Norbert Naszvadi BK

5. hely  FENYVESI Norbert Budapesti FTC

 

JUDr. Karol Kúr-elnök
Komáromi Spartacus BK