Mladí zápasníci zo Spartacusu Komárno na XIII. ročníku „ Memoriál Gejzu Kúra“ vybojovali celkiom 10 zlatých, 8 strieboprných, 4 bronzové medaile a 1 štvrté a 2 piate miesta

12049328_927148037321457_8589482698953360567_n

 

V dňoch 18.-19.09.2015 v Mestskej športovej hale Komárno Zápasnícky klub Spartacus Komárno podporou  a v spolupráci  s  Mestom Komárno, Rieker spol. s r.o., Com Therm spol. s r.o.,  Ludwig Sieťotlač, Cukrárne Marcinkó Eva z Marcelovej,   mediálnych partnerov ÚJSZÓ, DELTA, Komárňanská televízia, Komárno Dnes, Ahoj Komárno, Parameter, Dunatáj,  usporiadal Medzinárodný zápasnícky turnaj ml&aa cute;deže  gréckorímskym štýlom, XIII. ročník  „Memoriál Gejzu KÚR“, ktorom sa zúčastnilo celkom 121 zápasníkov z 5  štátov, reprezentujúcich 14 zápasníckych klubov a oddielov. Na veľkú radosť organizátorov o tento mládežnícky zápasnícky turnaj prejavili veľký záujem nie len zápasnícke kluby zo Slovenska, ale aj zo Zahraničia, čomu nasvedčovala aj účasť. Zápasnícky klub Spartacus Komárno reprezentovalo celkom 25 zápasníkov, ktorí sa zápaseniu venujú pod dohľadom trénerov JUDr. Karol Kúr, CSÓKA Kristián a Davida GOGALADZE. Na XIII. ročn&iacut e;ku na počesť legendy  Komárňanského zápasníckeho športu Gejzu Kúra sa na žinienkach v športovej hale v Komárne nastúpili aj najmenší Komárňanskí zápasníci v predškolskom veku, ktorí napriek tomu, že sa na tréningoch v prevažnej miere oboznamujú hravým spôsobom so zápasením, na tomto turnaji prejavili veľkú bojovnosť a túžbu po víťazstve.  Zápasnícky turnaj mal vysokú športovú úroveň, diváci, ktorí prišli do športovej haly mohli vidieť od mladých adeptov zápasenia urputné boje o umiestnenie s kombináciou krásnych akcií s prevedenými atraktívnymi c hmatmi. Turnaj oficiálne otvoril Viceprimátor  Mesta Komárno p. Dr. Imrich Knirs, ktorí osobne dobre poznal Gejzu Kúra a vo svojom príhovore  krátko vymenoval športové výsledky a zásluhy na rozvoji zápasníckeho športu v meste Komárno ako aj zásluhy pri výchove mladých zápasníkov. Na slávnostnom zahajení turnaja sa zúčastnil aj István Lévai, ktorý na Slovensku začal zápasiť v ZK Spartacus Komárno, ktorí sa môže píšíť s titulom Majstra Európy a ziskom 3 bronzových medailí na kontinentálnych majstrovstvách európy. Okres Komárno na turnaji, reprezentovali zápasnícke kl uby  ZK Spartacus Komárno, ZK Modrany, ZŠK Modrany, ZK Kolárovo, ZK Nesvady a ZK Marcelová a ktoré na turnaji vzorne reprezentovali náš okres. Medzinárodný turnaj sa na vysokej úrovni vydaril ako po organizačnej stránke tak aj po športovej.   ,  v konečnom hodnotení môžeme hodnotiť ako úspešný o čom svedčia aj slová jednotlivých vedúcich družstiev, ktorí vyslovili vysokú spokojnosť s kvalitou, so spôsobom usporiadania turnaja ako aj s účasťou kvalitných žiackych družstiev. Na slávnostné vyhlasovanie víťazov sa dostavil aj Primátor mesta Komárno Ing. László Stubendek, ktorí spoločne  s víceprimátorom Imrichom Knirsom a Istvánom Lévaim dekorovali najúspešnejších zápasníkov. . Zápasníci ZK Spartacus Komárno nakoniec skončili v súťaži družstiev na I. mieste.   a v súťaži jednotlivcov zápasnícke kluby z okresu Komárno dosiahli nasledovné výsledky :

 

VÝSLEDKY SÚŤAŽE DRUŽSTIEV:

Csapatverseny végeredménye:

 

  1. ZK SPARTACUS KOMÁRNO            SVK    132 bodov      
  2. HERACLE                        ROU     91 bodov
  3. MUKAČEVO UKR     59 bodov
  4. ZŠK GABČÍKOVO            SVK    38 bodov
  5. PODRAVKA KOPRIVNICACRO      37 bodov
  6. GLADIÁTOR ŠAMORÍN            SVK      35 bodov

Ďaľšie výsledky žitnoostrovských družstiev

ZK MODRANY                          SVK      25 bodov

ZŠK KOLÁROVO                       SVK    23 bodov

ZK MARCELOVÁ                      SVK    19 bodov

ZK TRHOVÁ HRADSKÁ                       SVK    13 bodov

ŠK MODRANY                           SVK      12 bodov

 

Výsledky jednotlivcov

Prípravka „C“  2008-2009

21 kg

  1. miesto – BALÁZS Adrián – ZK Spartacus Komárno
  2. miesto – CSIZMADIA Levente- ZK Spartacus Komárno

23 kg

-1. miesto – HUSZAROVICS  René – ZK Trhová Hradská

-2. miesto – ROZBROY Dárius  – ZK Spartacus Komárno

GYEREK „B“  2006-2007

24 kg

  1. miesto – GROMER Maxim – ZK Spartacus Komárno

26 kg

  1. miesto – LUNGU Constantin – Heracle Románia
  2. miesto – BENKO Ivan – Podravka CRO
  3. miesto – JUHÁSZ Dániel – ŠKZ Kolárovo
  4. miesto – MOLNÁR Roland – Sárvár HUN
  5. miesto – LAKATOS Patrik – ŠKZ Kolárovo
  6. miesto – DINKO Nikolas – ŠKZ Kolárovo
  7. miesto – ÉDES János – ZK Modrany

28kg

  1. miesto – GERGŐ Csongor – ZK Spartacus Komárno

40kg

  1. miesto – ĎURÁČ Tibor– ŠKZ Kolárovo
  2. miesto – HVĚZDA Milan – ZK Spartacus Komárno
  3. miesto – SZI Mátyás – ZK Spartacus Komárno

Prípravka  „A“ 2004 – 2005

35kg

  1. miesto – ONFREI Alexandru– Heracle Románia
  2. miesto – LUNGU Iulian– Heracle Románia
  3. miesto – POMAH Roman – Mukačevo UKR
  4. miesto – SFINACIUS Alexandru– Heracle Románia
  5. miesto – JAKUPANEC Frank– Podravka CRO
  6. miesto – TATAI Mark– ZK Trhová Hradská

38kg

  1. miesto – LAKATOS  Imrich – ZK Spartacus Komárno
  2. miesto – CSÓKA Richard – ZK Trhová Hradská
  3. miesto – MAROSI Kristián – NIKÉ SE – HUN

50kg

  1. miesto – BARANOV Pavlo– Mukačevo BK UKR
  2. miesto – NAGY Dávid- ZK Spartacus Komárno

62kg

  1. miesto – DOMONKOS Máté – ŠK Modrany
  2. miesto – DELIMAR Stefan – Podravka – CRO
  3. miesto – TÖRÖK Bakázs – ZK Spartacus Komárno
  4. miesto – STOJKA Peter – ŠKZ Kolárovo
  5. miesto – MIŠEČKA Marcel– ŠKZ Kolárovo

Mladší žiaci  2002 – 2003

29kg

  1. miesto – ZARZU Raul– Heracle Románia
  2. miesto – NAGY Nikolas – ZK Spartacus Komárno
  3. miesto – REMES Norbert – ZK Modrany
  4. miesto- SZILAGYI Ttandfir – Heracle Románia
  5. miesto – TERENBECEA Ilie– Heracle Románia
  6. miesto – BECK Kristián – ZK Marcelová

31kg

  1. miesto – DRAGI Emil– Heracle Románia
  2. miesto – ČATÁLIN Paval– Heracle Románia
  3. miesto – GALBAVÝ Albin- ZK Marcelová
  4. miesto – HORVÁT ALEX- ZK Spartacus Komárno

33kg

  1. miesto – orosz Raul – Heracle Románia

35kg

  1. miesto- STUOAKOV Volodymyr – Mukačevo UKR
  2. miesto – JORDÁN Szilárd – NIKÉ SE HUN

37kg

  1. miesto -KHALIKOV Eleh –Mukačevo – UKR
  2. miesto – MARCIUK Cristian – Heracle Románia
  3. miesto – NAGY Tamás – ZK Spartacus Komárno
  4. miesto- SLUKA Ádám – ŠK Modrany
  5. miesto- VIDA Máté – ZŠK Gabčíkovo

40kg

  1. miesto -CHMYR Ivan – Mukačevo UKR
  2. miesto -SZEILER Mátyás – Gladiátor Šamorín
  3. miesto -DELIMIR Valent – Podravka CRO
  4. miesto- CSICSAI Attila – ZŠK Gabčíkovo

44kg

  1. miesto-VARČEVIČ Filip – Podravka CRO
  2. miesto – PREZMECZKY Július – ZK Spartacus Komárno
  3. miesto – LEVYTSKIJ Konstantin – Mukačevo UKR
  4. miesto- VASILKUM Oleg – NIKÉ SE HUN

48kg

  1. miesto -MEZEJ Joezf – Gladiátor Šamorín
  2. miesto – RAFAEL Kevin- ZK Spartacus Komárno

52kg

  1. miesto – CSÖRGŐ Áron – ZŠK Gabčíkovo
  2. miesto – KIS Ivan – Mukačevo UKR
  3. miesto – SZELLE Tamás – Gladiár Šamorín

57kg

  1. miesto- NOGIČ Alen- Podravka CRO
  2. miesto – HRUDNAK Alexander – Mukačevo UKR

62kg

  1. miesto – GERGŐ Kristof – ZK Spartacus Komárno
  2. miesto – VAJAS Viliam – ZŠK Gabčíkovo

68kg

  1. miesto – KOVACS Nikolas – ZK Modrany
  2. miesto – TOLDI Bálint – Sárvár HUH
  3. miesto – RABINA Róbert – Somorjai Gladiátor Šamorín
  4. miesto- GÁL Bence – ZK Nesvady

73kg

  1. miesto – TÓTH Gergely – ŠK Modrany
  2. miesto – MARCHIEVKA Jakub – Gladiátor Šamorín
  3. miesto – LAMI Viktor – ŠK Modrany

Starší žiaci 2000-2001

35kg

  1. miesto – TUDOR Constantin – Heracle ROU
  2. miesto – RUBEI Florin – Heracle ROU
  3. miesto – DOLNÍK Krisztián – ZK Spartacus Komárno

38kg

  1. miesto – SEBŐK Karcsi- ZK Spartacus Komárno

42kg

  1. miesto ADILOV Adisher – Niké SE HUN
  2. miesto MOLNÁR Benett – Sárvár HUN
  3. miesto POKAJEC Adam – Niké SE HUN

47kg

  1. miesto – SAYMANSKIJ Artur – Mukačevo UKR
  2. miesto – KÜRTI   Krisztián – ŠKZ Kolárovo
  3. miesto – KÜRTI   Márió – ŠKZ Kolárovo
  4. miesto – OPÁLKA Kevin – ZK Marcelová
  5. miesto – NAGY Balázs – ZK Spartacus Komárno

53kg

  1. miesto – BUZILA Andrei – Hercle Románia
  2. miesto – ROMANIAC Cesar – Hercle Románia
  3. miesto – FILIP Peter – Podravka CRO
  4. miesto – LAKATOS Lucián – ŠKZ Kolárovo
  5. miesto – NÉMETH Csaba – ZK Spartacus Komárno

56kg

  1. miesto – SZEIF Lukáš – ZŠK Gabčíkovo
  2. miesto- MEGÁLY Zoltán -ZK Marcelová
  3. miesto – OLÁH Olivér – Gladiátor Šamorín

59kg

  1. miesto – SLUKA István ŠK Modrany
  2. miesto – HULMAN Nikolas – ZK Spartacus Komárno
  3. miesto – MEDVID Dmytro – Mukačevo UKR
  4. miesto- BILAK Yurij – Mukačevo UKR
  5. miesto- KAJTÁR Sándor – ZK Modrany
  6. miesto – PARADI József – ZK Marcelová

62kg

  1. miesto – HOLÓCSI Bence – Gladiátor Šamorín
  2. miesto – BARBUL Andrei – Hercle Románia
  3. miesto – KÁLMÁN Kristián – ZK Marcelová

66kg

  1. miesto – CSÖLLEI Márton – ZŠK Gabčíkovo

73kg

  1. miesto – NAGY Kevin – ZK Spartacus Komárno

100kg

  1. miesto – SZEIFERT Ramón – ZK Spartacus Komárno

Kadet 1998-1999

50kg

  1. miesto NAGY Arnold – ZK Spartacus Komárno
  2. miesto BULGAR Márius-Heracle-ROU

63kg

  1. miesto – KONYÁRI Dániel – ZK Spartacus Komárno

 

JUDr. Karol Kúr – predseda

ZK Spartacus Komárno