O nás

Kto sme a o čo nám ide?

KOMARNODNES.SK je spoločný, neziskový – nezávislý informačný systém. Je to spôsob ako jednoducho, rýchlo a najmä veľmi lacno spoločne informovať komárňanskú verejnosť (a návštevníkov mesta) o akciách, ktoré pripravujeme. Týka sa to kultúrnych, spoločenských, ale aj športových akcií a školských podujatí. Zámerom je zviditeľniť každú takúto aktivitu a podujatie celoplošným, dostupným a najmä nezávislým spôsobom.
Vo štvrtok 18.11.2010 sa uskutočnilo prvé informačné stretnitie. Na stretnutí boli prítomní aj zástupcovia mesta a komárňanských médií, s ktorými sme už náš nápad odkonzultovali a vnímajú ho ako významnú pomôcku pri propagovaní podujatí rôzneho typu a zamerania.

Na čo nám to bude?
Portál bude slúžiť pre širokú verejnosť, ale aj pre médiá, aby sa sústreďovali akcie na jednom mieste, odkiaľ ich budú preberať relevantné médiá. Portál nebude nijako cenzurovaný ani ovplyvňovaný, okrem zásad slušného správania sa. Plánuje sa v slovenskom, maďarskom a neskôr v anglickom prevedení.
Postupne však pridávame aj občiansky zaujímavé informácie ako možnosti nákupu v meste, otváracie hodiny obchodov a podobne, ktoré sú vynikajúcou pomôckou najmä pre turistov.
Komárno je turisticky atraktívne miesto, len sa musíme naučiť túto výhodu tzv. predať. V dohľadnej dobe plánujeme spustiť projekt na podporu turizmu, na ktorom by sa mali podieľať samotní občania mesta.

V čom je najväčšia výhoda?
K informáciám sa dostanete rýchlo a ľahko, udalosti sú každý den niekoľkokrát aktualizované podľa potreby.
Postupom času vznikne „zoznam“ všetkých aktívnych tvorcov  kultúrno-spoločenského života v meste. Portál slúži ako propagáciu vašej činnosti tak ako pre občanov mesta, domácich, či zahraničných návštevníkov bez zbytočných reklám a bulváru.

Ako zverejniť akciu?
Vašu akciu vám zverejníme bezplatne, pošlite nám informácie e-mailom na adresu info@komarnodnes.sk alebo pridaním udalosti vyplnením formulára TU.

Ako sa stať partnerom?
Zatiaľ Vás prosíme o vyplnenie registračného formulára. Dajte o sebe vedieť, aby o vás vedeli aj druhí.
Ak by ste sa chceli podieľať na chode portálu, budeme radi, ak nám napíšete na info@komarnodnes.sk, pretože tento portál je o nás všetkých pre všetkých. Uvítame akúkoľvek pomoc, od spolupráce získavania informácií, jazykových prekladov materiálov, či materiálnej pomoci na chod portálu a šírenia aj inak ako prostredníctovm stránky a sociálnych sietí.

Stiahnuť formulár vo formáte doc. TU
Stiahnuť formulár vo formáte xls. TU


Prečo vyplniť formulár?
– umiestňovanie vašich noviniek na stránkach 2-krát týždenne v sekcii správy
– zápis do adresára inštitúcií s linkom na vlastný web (ak je),
– popis činnosti (napomáha pri vyhľadávaní vašej aktivity pre uživateľov),
– zaradenie do vyhľadávačov,
– pri dodávke aj umiestnenie fotografií a záznamov z akcie,
– prelinkovanie akcie na vlastnú stránku (ak je),
– umiestnenie kontaktných informácií