Fotoreportér 2012

Súťaž pre neprofesionálnych fotografov regiónu Komárno s názvom FOTOREPORTÉR ROKA, ktorú organizuje Regionálne osvetové stredisko v Komárne sa blíži ku koncu. Uzávierka súťaže bude 28. septembra 2012, zasadnutie odbornej poroty 2. októbra 2012.

Počas roka sme pre priaznivcov reportážnych, dokumentárnych a streetfotografií zorganizovali počas Komárňanských dní FOTOVÍKEND s Ladislavom Vallachom, reportérom TASR a STREETPHOTO WORKSHOP s Radovanom Mišíkom, spoluzakladateľom stránky www.streetphoto.sk. Fotografi získali teoretické aj praktické základy týchto žánrov. Fotili sme na uliciach Komárna, navštívili sme volejbalový turnaj, ale aj Rodeo Show v Iži. Napriek horúčavám sme sa nevzdávali a snažili sme sa zachytiť ten vysnívaný rozhodujúci moment.

Čo sa týka súťaže, nadviazali sme spoluprácu s Tlačovou agentúrou Slovenskej republiky, ktorá prevzala odbornú záštitu nad súťažou a venovala reklamné predmety pre účastníkov. Podarilo sa nám získať aj ceny do súťaže. Našimi sponzormi sú: firma ZONER s.r.o., ktorá do súťaže venovala 6 kusov elektronických PRO verzií softwaru Zoner Photo Studio 14 a vydavateľstvo PC REVUE, ktoré venovalo do súťaže 6 kníh o fotografii (rôzne tituly). Patrí im za to veľká vďaka!

Slávnostné vyhodnotenie súťaže a odovzdávanie cien bude 5. októbra 2012 v galérii Základnej organizácie CSEMADOK v Komárne na Námestí Kossutha 3. Výstava potrvá do 24. októbra 2012.

Každého fotografa z regiónu Komárno povzbudzujeme, aby sa do súťaže prihlásil. Okrem nenahraditeľných skúseností majú šancu získať aj zaujímavé ceny, stretnúť sa osobne s členmi poroty, vymeniť si zážitky, tipy a triky pri streetovaní a pod. Hor sa do ulíc, na podujatia a samozrejme sfoťákmi. Každému prajeme dobré svetlo, bystré oči aveľa šťastia!

S pozdravom

Mgr. Vojtech Valkó
Jana Mačicová

ROS KN


Warning: Unknown: open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_t9mn2hp6lp1sp7r7udamlmcet0, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0