51. JÓKAIHO DNI / 51. JÓKAI NAPOK

jk

9.- 14. júna – június 9.- 14.

Celoslovenský festival maďarských študentských a amatérskych divadelných súborov

A szlovákiai magyar diák- és amatőr színjátszók országos fesztiválja

Vstup voľný – A belépés díjtalan

51. Jókai Napok – Műsor

2014. június 10-14.

 

Kedd:
18.00 – Tiszti pavilon,
Ünnepélyes megnyitó
Közreműködnek a Tompa Mihály Országos
Vers- és Prózamondó Verseny döntősei

20.00 – VMK-kamara, Hungarikum varieté
(GIMISz Diákszínpad, Komárom), rendezte: Ölvecky András

21.00 – RÉV, Fesztiválklub

 

Szerda:
11.00 – RÉV,

H.Ch. Andersen: A császár új ruhája
játék, (A Marianum Diákszínpada, Komárom)
rendezte: Tóth Gábor

13.00 – 15.00 – VMK,  Szakmai értékelés

16.00 – VMK, H.Ch. Andersen: A balerina

mesejáték, (G.I.K.SZ.E.R Diákszínpad, Rozsnyó)
rendezte: Kristóf Roland
19.00 – VMK – kamara,
Visky András: Megöltem az anyámat
identitásjáték, (ZsírZsiráf, Komárom)
rendezte: Miklós László

21.00 – RÉV, Fesztiválklub
Ahogy esik, úgy puffan
improvizációs show

 

Csütörtök:

10.00 – VMK,
Madách I.- Karinthy F.: Az ember-ke tragédiája

szerkesztett játék, (FÓKUSZ Diákszínpad, Dunaszerdahely)

rendezte: Jarábik Gabriella

11.00-13.00 – VMK, Szakmai értékelés

14.30 – Az Ipari Középiskola aulája,
Shakespeare – Tom Stoppard – Viszta: Hamlet-variációk

diákjáték, (VISZTA – Vidám Iparisták Színjátszó Társulata, Komárom), rendezte: Kiss Péntek József

16.00 – Tiszti pavilon, Múzeumi Szalon

vendég: Ropog József, színművész

házigazda: Miklósi Péter
18.00 – VMK-kamara, Albín Medúz: A reykjavíki lány
tragikomédia, (Kármán József Színház, Losonc)
rendezte: Peter Cibula

21.00 – VMK-kamara, Eve Ensler: „Alávalók“

interjú összeállítás (Édes Kettes, Fülek)
rendezte: Bódi Andrea és Gyetvai Viktória

22.00 – RÉV, Fesztiválklub

Slampoetry-est

 

Péntek:
9.00 – VMK
, „Örömmesék“
népmesékből szerkesztett játék, (Apropó Kisszínpad, Fülek)

rendezte: Szvorák Zsuzsa
12.00 – VMK-kamara,
Biljana Srbljanovič: Családtörténetek

dráma, (Novus Ortus Diákszínpad, Dunaszerdahely)

rendezte: Takács Tímea
14.30 – VMK-kamara, Szerelem
válogatás a magyar szerelmi líra gyöngyszemeiből
(SYCORAX Diákszínpad, Királyhelmec)
rendezte: Pekárovics Marianna

15.00-17.00 – VMK, Szakmai értékelés

17.00 – VMK-kamara, A rendes ember
filmvetítés, majd beszélgetés az alkotóval
rendezte: Molnár Csaba

beszélgetőtárs: Bárány János
21.00 – VMK-kamara
, Stephen King: Tortúra
dráma, (Zsákszínház, Fülek)

rendezte: Dr. Mázik István

22.30 – RÉV, Fesztiválklub
Táncház

 

Szombat:

10.00-12.00 – VMK, Szakmai értékelés

14.00 – VMK-kamara, 12 hét
a budapesti Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakközépiskola II.-os színészosztályának előadása
rendezte: Novák Eszter

16.00 – VMK-kamara, Felvidék – Horná zem
dokumentumfilm-vetítés, rendezte: Vladislava Plančíková

18.00 – Múzeumkert,
Jókai Mór szobrának megkoszorúzása

19.30 – VMK, Ünnepélyes díjkiosztás

22.00 – RÉV, Fesztiválklub

 

Szervezők:

Komáromi Jókai Napok Alapítvány,

Komáromi Városi Művelődési Központ,

Társszervezők:

Jókai Mór Diákkör, Komárom

Komárom Város

Támogatóink:

A SzK Kormánya Nemzeti Kisebbségek Főosztálya, Pozsony

Nemzeti Kulturális Alap, Budapest

A Csemadok Országos Tanácsa

A Csemadok Komáromi Városi Szervezete

 

Médiapartnerek:

Com-média, Komárom

Delta – Komáromi régió hetilapja

 

INFO:

Komáromi VMK, Vár út 1, Komárom,
tel.: 035/ 7713 550, 7713 439

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk!