2. Medový festival / 2. MÉZ FESZTIVÁL

Viac o programe k podujatiu:
http://klubpriatelovmedu.sk/program/

Program II. ročníka Medového festivalu

úplný rozpis programu festivalu nájdete tuplagat_medovy_festival_res_web

Hneď v úvode vám prezradíme aspoň toľko, že sa budete môcť tešiť na celodenný program nielen pre vás, ale aj pre vaše deti od 9:00 hod rána s predpokladaným ukončením o 18:00 hod kultúrnym programom.

Súčasťou programu bude včelárska výstava, prostredníctvom ktorej sa dozviete mnoho informácií, budete sa môcť priamo opýtať včelárov na všetko, čo vás zaujíma a získať tak odpovede na vaše otázky priamo od najpovolanejších. Priamo na mieste podujatia sa budú nachádzať aj predajné stánky medu a ostatných včelích produktov s výhodnou ponukou. Celým dňom nás bude sprevádzať priebežný kultúrny program, súťaže a ocenenia, najmä vedomostného, kultúrneho, výtvarného charakteru s cieľom podporiť hravý prejav detí pod vedením dobrovoľníčok podujatia.

1380763_10151719372600967_1678497277_n(1)V areáli pred budovou Matice sa deti budú môcť zúčastniť rôznych aktivít, predpokladaný začiatok hier je o 10:00 hod, kde budú môcť dokázať svoju šikovnosť a usilovnosť ako malé včeličky na rôznych stanovištiach vo Včelom kráľovstve, ktorými vás prevedú naši animátori zo ZŠ Pohraničnej, ktorí si pre vás pripravili aj dielničku zdobenia medovníčkov, maľby na tvár, či iných tvorivých činností.
Mimochodom, na podujatí si budete môcť zakúpiť lahodný gulášik či pečené prasiatko.
V priebehu dňa sa budete môcť zúčastniť školičiek tanca pre deti aj dospelých s Rebelíčatami, Rebelmi a možno aj Junior Clubom, o program sa postarajú chlapci z Veselej kapely a nestarnúci Spevokol klubu dôchodcov, ktorí zaspieva na počesť včelárov a ich hymnu prednesie aj pán Harmat.
Vyhodnotíme aj výtvarnú a fotografickú súťaž. Nezabudnite sa zapojiť!

Dramaťák pripravuje pri príležitosti tohto podujatia veľký koncert zo všetkých projektov, ktoré doteraz realizoval (Romeo a Julia, Sen noci Svätojánskej, Skrotenie) a samozrejme, Snehulienka a sedem trpaslíkov tiež nebudú chýbať. Spomienkami vás prevedie Jozef Černek, ktorého asi predstavovať nemusíme. Koncert sa začne o 15:30 hod v sále DMS.
Čo rozhodne nevynechať

Prednášku od odborníka Ing. Pavla Petruša na tému:

„Včelie produkty vo výžive a prevencii chorôb človeka – apiterapia“.apiterapia komárno

Táto prednáška je nosným bodom podujatia, v rámci ktorej sa budeme v intenciách prednášky snažiť účastníkov a poslucháčov nabudiť vôľou študovať poskytnuté brožúry „Včelie produkty a Nápoje s medom“ s cieľom vo väčšej miere zaujímať sa o zdravé stravovanie a konzum včelích produktov, zvyšovanie svojej imunity a v záujme uvedeného zvyšovať si svoje schopnosti zvládať výber článkov svojej potravy s dnešnej enormnej ponuky, kde je veľa nezdravých, spančovaných produktov a súčasne žiť v zdravom životnom štýle.
Prednáška bude pozostávať z troch vstupov počas dňa a bude sa striedať s celodenným programom:
1.časť: 10,45-11,15 2. časť: 14,30-15,15 3. časť: 17,00 -17,30

Slávnostné zahájenie podujatia sa začne o 14:00 hod v sále DMS, kde privítame ctených hostí podujatia a zároveň tu budú prebiehať aj tieto vzdelávacie prednášky. Prednáška bude v jazyku slovenskom, ale prednášajúci rád zodpovie aj otázky položené v maďarčine.

Po uzavretí prednášok spoznáme víťazov vyhlásenej výtvarnej súťaže o 17:40 a program uzavú Slovenskí rebeli a deti DFS Rebelíček z Komárna o 18:00 hod.

TEŠÍME SA NA VÁS!

Galéria k podujatiu:

Detailný program podujatia:

Časy v programe sú orientačné. V prípade nepriaznivého počasia sa detské aktivity presúvajú do budovy Domu Matice slovenskej.

8:30 – stretnutie animátorov
9:00 – otvorenie včelárskych stánkov, stánkov s občerstvením (predaj gulášu, pečeného prasiatka…)
10:00 – detské aktivity Včelieho kráľovstva – deti si budú môcť vyskúšať svoju šikovnosť na rôznych stanovištiach, zapojich sa do tvorivých dielničiek ako zdobenie medovníčkov, maľba na tvár, papierovej tvorby a rôznych hier podporujúcich zručnosť detí
1. prednáška od 10,45 do 11,15
Po 1. prednáške vystúpi spevokol Klubu dôchodcov so svojim repertoárom, Veselá kapela…
od 11:30 -14:00 aktivity deti – tanečná školička pre veľkých aj malých
14:00 – Slávnostné zahájenie festivalu
– dôchodkyne prednesú včelársku hymnu,
– recitácia básne “Včelár som a včelár budem” – pán Harmat
Moderátor podujatia – Iveta Petrušová
– privítanie občanov Komárna a komárňanského regiónu, privítanie predsedu SZV a primátora Komárna,
– príhovor organizátora podujatia- predsedu ZO SZV v Komárne
– príhovor predsedu SZV,
– príhovor primátora Komárna

2. prednáška od 14,30-45 do 15,00-15,15
15.30 – spoločné zasadnutie hostí, sponzorov, predsedov zväzov rybárov, poľovníkov a záhradkárov
15:30 Dramaťák koncert
3. prednáška 17,00- 17,40
Vyhlásenie výsledkov súťaží včelárov a detí
18:00 – FMS Slovenskí rebeli a DFS Rebelíček
Ukončenie podujatia, poďakovanie okolo 19. hodinyMed